Radio-portal
access_time 2007-07-04 10:43:10
Czasy Internetu nadchodzą wielkimi krokami. Coraz ważniejszą pozycję zyskują media elektroniczne, co choć jest tendencją globalną, powoli zaczyna mieć swoje przełożenie na warunki lokalne. Tendencję tę zauważyło radio RDN Małopolska, które uruchamia właśnie portal.

Dziesiątki informacji i dźwięków, głosowanie przez sieć na listę przebojów i system wiadomości RSS - tak wygląda nowa strona internetowa radia RDN Małopolska.

- Stawiamy na informacje z Tarnowa i regionu - i tego jest na stronie najwięcej. Z portalu można ściągnąć także w formacie mp3 wywiady, programy poradnikowe np. dla kierowców i o zdrowiu - podkreśla Mirosław Biedroń z Radia RDN Małopolska.

Nowością jest system RSS, który pozwala na wyświetlanie najnowszych informacji na ekranie monitora bez potrzeby wchodzenia na stronę. Miłośnicy sobotniej listy przebojów mogą z kolei głosować na ulubioną piosenkę przez Internet. W dziale Multimedia nie zabrakło prezentów - darmowych dzwonków na telefon komórkowy oraz tapet na pulpit.

Równocześnie poprawiona została jakość emisji radia przez sieć, aby zwłaszcza podczas relacji ze spotkań żużlowych, gdy łącza są obciążone, nie było ograniczeń w liczbie słuchaczy. Co czwarty słuchacz radia RDN przez www mieszka w Polsce, z zagranicy najwięcej słuchaczy jest w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Komentarze...