Kolejna edycja bezpłatnych warsztatów fotografii profesjonalnej
access_time 2007-07-04 21:51:44
Internetowy Dziennik SwiatObrazu.pl, jako czołowy serwis informacyjny o tematyce fotografii i wideo organizuje już szóstą w tym roku edycję bezpłatnych warsztatów fotograficznych i produkcji wideo „Cyfrowa Kreacja Obrazu”
fotWarsztaty fotografii profesjonalnej i produkcji wideo odbędą się, 9 i 10 lipca w Tarnowie, w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej, przy ul. Waryńskiego 14. Gościem specjalnym tej edycji będzie Pan Tomasz Tomaszewski, wybitny fotograf, współpracujący z National Geographic, laureat wielu krajowych i światowych nagród, który poprowadzi warsztat pt. „Cyfrowa ciemnia fotograficzna”. Partnerami warsztatów w Tarnowie są Pałac Młodzieży Pracownia Filmowa AKF SZWENK i Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna. Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla uczestników. Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy jedynie zarejestrować się na stronach serwisu.

„Warsztaty Cyfrowa Kreacja Obrazu to cykl szkoleń i warsztatów jakie w formie kilkudniowych edycji zorganizowaliśmy na terenie całego kraju dla naszych czytelników przy współpracy z partnerami. Dzięki tym spotkaniom nasi czytelnicy mają możliwość styczności z najbardziej profesjonalnym sprzętem fotograficznym w praktyce, z ekspertami wiodących producentów sprzętu fotograficznego ale przede wszystkim z wybitnymi niezależnymi fotografami takimi jak pan Tomasz Tomaszewski, światowej sławy fotograf.” – mówi Dominik Maciaszek redaktor naczelny Dziennika SwiatObrazu.pl

Szczegółowy harmonogram warsztatów oraz formularz rejestracyjny http://www.swiatobrazu.pl/cko2007

W poniedziałek 9 lipca odbędą się warsztaty z Piotrem Parvi z firmy Sony, który poprowadzi warsztaty fotografii studyjnej i pracy z modelką. Wykorzystywany będzie także system bezprzewodowych lamp błyskowych i niemal wszystkie obiektywy jakie wyprodukowano dla systemu Sony α. Będzie można z każdym z nich zapoznać się i przetestować w praktyce.

Ponadto podczas warsztatów pracować będzie szereg profesjonalnych drukarek fotograficznych Epsona. Wprowadzeniem do warsztatów praktycznych z druku fotograficznego, które odbędą się we wtorek 10 lipca, będzie wykład Pana Tomasza Kucińskiego, eksperta w tej dziedzinie pracującego w firmie Epson. Poprowadzi wykład „Podstawy profesjonalnego druku oraz zarządzania kolorem”. Finałem wtorkowej sesji będzie możliwość praktycznego eksperymentowania i wykonywania wydruków. Będzie także możliwość wykonania wydruków własnych prac na przyniesionych własnych nośnikach w formatach od pocztówkowego do A2!

Harmonogram VI edycji warsztatów Cyfrowa Kreacja Obrazu – 9-10 lipca Tarnów

Poniedziałek 9 lipca 2007
• 17:00 - Uroczyste otwarcie warsztatów Cyfrowa Kreacja Obrazu
Bogusława Słota - SwiatObrazu.pl
• 17:00 - 17:30 - Praca z amatorskimi kamerami HD firmy Sony
Romuald Borkowski - Sony Poland
• 17:30 - 17:50 - Praktyczne akcesoria do amatorskich kamer HD Sony
Romuald Borkowski - Sony Poland
• 18:00 - 20:00 - Warstaty fotograficzne z modelką w oświetleniu studyjnym Piotr Parvi - Sony Poland


Wtorek 10 lipca 2007
• 17:00-17:50 - Podstawy profesjonalnego druku oraz zarządzania kolorem w teorii i praktyce Tomasz Kuciński - Epson
• 18:00-20:50 - Cyfrowa ciemnia fotograficzna
Warsztaty prowadzone przez światowej sławy fotografa Tomasza Tomaszewskiego. UWAGA Wstęp wolny, prosimy jedynie o rejestrację. Tomasz Tomaszewski
• 20:50-21:00 – Losowanie nagród pośród uczestników
Komentarze...