Paser złapany
access_time 2007-07-05 09:45:09
Wczoraj tarnowska policja w wyniku kontroli zatrzymała ukraińskiego kierowcę skradzionego w Polsce TIR-a, dzis decyzją Sądu został on aresztowany. Jak mówi rzecznik tarnowskiej Policji, Andrzej Sus, wszystko wskazuje na to, że Oleksander G. jest elementnem działającej na Śląsku szajki złodzieji i paserów samochodów, a skradziony pojazd miał być przetransportowany do Jarosławia przy granicy polsko-ukraińskiej.


Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował areszt tymczasowy na okres 1 miesiąca wobec Oleksandra G., obywatela Ukrainy, który w czerwcu bieżącego roku przyjął od nieustalonej osoby skradziony wcześniej mieszkańcowi Zawiercia ciągnik siodłowy marki Scania wartości 200 000 zł. Pojazdem tym kierował w miejscowości Łopoń gdzie został wczoraj zatrzymany przez policjantów Sekcji Ruchu Drogowego. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Inne sprawy tarnowskiej policji:

Policjanci Sekcji Kryminalnej KP Tarnów Centrum w klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Lwowskiej w Tarnowie zatrzymali dwóch braci w wieku 17 i 23 lat. W kieszeniach ich ubrań ujawniono środki odurzające w postaci marihuany w ilości 0,6 gr. Starszy z nich osadzony został w Izbie Wytrzeźwień. Młodszy w policyjnych aresztach.

Policjanci KP w Żabnie zatrzymali 19 letniego mieszkańca Łęgu Tarnowskiego, który 26 czerwca tego roku w tejże miejscowości dostał się na teren miejscowego gimnazjum, zdemontował a następnie skradł kamerę przemysłową zainstalowaną na zewnętrznej ścianie budynku. Kamerę wartości 600 zł odzyskano i zwrócono właścicielowi.

Komentarze...