„Tylko jazz dziś ma sens!” - Damage Control w TCK
access_time 2007-11-10 01:52:24
W zabytkowych Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury znów rozbrzmiewał jazz – wszystko za sprawą formacji Damage Control fenomenalnego skrzypka – Adama Bałdycha.
fot. Michał StańczykW skład Damage Control wchodzą sławy polskiego jazzu: Piotr Żaczek (bas), Cezary Konrad (bębny) i Paweł Tomaszewski (klawisze). Razem z Adamem Bałdychem (skrzypce elektryczne), tworzą nowoczesny kwartet prezentujący wyrafinowane połączenie muzyki jazzowej z fusion.

Koncert zespołu trwał około dwóch godzin. Zgromadził mnóstwo ludzi – mimo dostawianych miejsc siedzących ,dużo osób stało lub kucało z tyłu sali, słuchając muzyki Damage Control, która jest niezwykłym i ekspresyjnym połączeniem nowoczesnych nurtów muzycznych, co pozostawia w słuchaczach bardzo dużo emocji. Tak było i dziś wieczór. Koncert był niezwykłym widowiskiem pełnym energii, młodzieńczej werwy, ale i dojrzałego brzmienia.

Zgromadzeni ludzie bawili się znakomicie, co można było zauważyć poprzez ich kiwające się w rytm muzyki postacie, a także liczne owacje i prośby o bis.

Kolejny koncert zorganizowany przez TCK można uznać za bardzo udany.

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A