6 grudnia w Mikołajki jednorazowy pokaz filmu "Po prostu razem"
access_time 2007-11-29 18:12:29
W Mikołajkowy wieczór 6 grudnia, wyjątkowa, jednorazowa projekcja filmu Claude'a Berri'ego „Po prostu razem”, w ramach cyklicznych spotkań filmowych „Czwarty ekstra Film”.

Bilety dostępne w kasie kina „Marzenie” w cenie 12 zł. można nabywać już w przedsprzedaży.

„Po Prostu razem” jest adaptacją bestsellerowej powieści francuskiej pisaki Anny Gavalda, o tym samym tytule. Jest to bardzo lekka i przyjemna opowieść o przyjaźni, o więzach jakie mogą połączyć zupełnie obcych sobie ludzi, którzy pochodzą z zupełnie innych światów. Różni ich wiek, pochodzenie, sposób patrzenia na życie, zainteresowania. Patrzymy jak łączą się drogi życiowe introwertycznej, młodej kobiety Camille (Audrey Tautou), nieśmiałego, dobrotliwego arystokraty Philiberta (Laurent Stocker), kucharza i bawidamka Francka (Guillaume Canet) i jego osamotnionej babci Paulette (Francoise Bertin).

Film podbił serca francuskiej publiczności i obejrzało go ponad dwa miliony widzów, prawdopodobne jest, że oczaruje również Państwa, pozostawiając w ten wyjątkowy wieczór same dobre wrażenia i wiarę w siłę i znaczenie prawdziwej przyjaźni.

Główną bohaterkę filmu Camille kreuje młoda francuska aktorka, Audrey Tautou, znana jest szerokiej publiczności dzięki roli Amelii, w filmie pod tym samym tytułem i mimo kolejnych kreacji aktorskich nadal jest z nią utożsamiana. Ostatnio można było ją zobaczyć w filmach: „Bardzo długie zaręczyny”, „Miłość. Nie przeszkadzać” , „ Kod da Vinci”.

W filmie „Po prostu razem”, stworzyła bardzo wdzięczną i przypadającą do gustu postać.

Równie znaczącą postacią filmu jest Frank w którego postać wciela się Guillaume Canet jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów francuskich młodego pokolenia. Występował u boku Jeana Rocheforta w filmie „Barrakuda” Philippea Haima, a za rolę w „ En Plein Coeur” Pierre'a Joliveta, dostał nominacje do Cezara. Prócz aktorstwa zajmuje się również reżyserią i w tej dziedzinie odniósł w 2006 roku wielki sukces. Zdobył Cezara, dla najlepszego reżysera, za film ”Nie mów Nikomu”, który jest adaptacja bestsellerowej powieści Harlana Cobena.

Reżyser filmu Claude Berri to bardzo wszechstronna osoba. Zajmuje się reżyserią, produkcją, jest scenarzystą i aktorem. Był producentem takich znaczących filmów, jak: „Tess” Romana Polańskiego, „Valmont” Milosza Formana, czy „Królowa Margot” Patrice Chereau oraz dwóch kasowych filmów o przygodach komiksowych bohaterów Asteriksa i Obeliksa. Wyreżyserował i wyprodukował filmy autobiograficzne „Debandade”, „Jeden odchodzi, drugi zostaje”, jak również adaptacje wielkich dzieł francuskiej literatury „Germinal” E. Zola, „Manon u źródeł” M. Akme, czy „Uranos” M. Pagnola.

W filmie „Po prostu razem”, reżyserowi udało się w bardzo sugestywny i wzruszający sposób przekazać , iż „miłość, zrozumienie, troska, opieka, to najlepsze i najważniejsze co człowiek może dać drugiemu człowiekowi” i co sam może od niego dostać.

Już 6 grudnia zapraszamy na projekcję do kina „Marzenie” o godz. 18,30, może ten właśnie film będzie dobrym upominkiem Mikołajkowym.

Komentarze...