Rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
access_time 2007-11-30 14:04:35
Wystarczy 5 złotych, aby pomóc najmłodszym, a na wigilijnym stole mieć wyjątkowy symbol. 130 tysięcy świec przygotowała Caritas diecezji tarnowskiej w ramach "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". Akcja rozpocznie się już 2 grudnia w pierwszą niedzielę adwentu. Tegoroczne hasło "Edukacja szansą dzieci ubogich" zwraca uwagę na pomoc najmłodszym z rodzin najuboższych - podkreśla dyrektor tarnowskiej Caritas ks. Ryszard Podstołowicz.


lub->POBIERZ

To już trzynasta edycja akcji. Coraz częściej świece "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" palą się także w domach diecezjan tarnowskich przebywających czasowo w Niemczech czy Irlandii.


lub->POBIERZ

Podobnie jak w latach ubiegłych, ofiary z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom trafią do diecezjalnej Caritas oraz parafialnych oddziałów. Tradycyjnie 10 groszy z małej świecy zostanie przeznaczone na pomoc dla ubogich dzieci poza granicami kraju. Do tej pory wspierano głodujące dzieci w Rwandzie, Kongo, Sudanie, a także na Ukrainie, Białorusi, Rosji, Czeczenii i Iraku.

W czasie adwentu świece będą do nabycia w każdej parafii. W ubiegłym roku tarnowska Caritas rozprowadziła 126 tysięcy świec. Zebrano ponad 300 tysięcy złotych.

Za te pieniądze wypoczywało w czasie wakacji i przerwy zimowej tysiąc sto dzieci. Pieniądze pozwoliły także na organizacje zajęć w świetlicach sieci Lumen oraz na leczenie najmłodszych.

Info: Ewa Biedroń / Radio RDN Małopolska

Komentarze...