„Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc.”
access_time 2007-12-02 11:22:57
Zgodnie z tą zasadą Tarnowskie Centrum Kultury po raz kolejny zorganizowało w Kinie „Marzenie” Wieczór Kabaretowy, podczas którego wystąpili: Piotr Bałtroczyk i Kabaret Paranienormalni.
fot. Michał Stańczyk„Dobry wieczór! Witam Państwa w pięknej, klimatyzowanej sali...” - Tymi właśnie słowami, znanymi już w całej Polsce, a zwłaszcza w Rotundzie, przywitał tarnowską publiczność, licznie zgromadzoną w tarnowskiej sali Kina „Marzenie”, Piotr Bałtroczyk. Twórca słynnej pętli (a-moll, C-dur, e-moll – na tych właśnie chwytach można zagrać wszystko) zawitał do Tarnowa na kolejny już Wieczór Kabaretowy. Podczas około godzinnego występu znany konferansjer przybliżył tarnowianom pięć tez fundamentalnych, kilka pytań bez odpowiedzi i historię o tym, czy żarówkę można włożyć do ust i ją wyciągnąć (nie róbcie tego – nie da się!). Cały monolog Piotra Bałtroczyka oparty był na dowcipach i anegdotach zwięźle i humorystycznie ze sobą powiązanych, co dało efekt logicznego ciągu, przerywanego co chwilę przez tarnowian salwami śmiechu bądź braw.

Tuż po nim wystąpił Kabaret Paranienormalni. Na samym wstępie określili Bałtroczyka jako ich „support”, co po części miało swoje odzwierciedlenie w reakcjach publiczności na kolejne skecze Igora Kwiatkowskiego, Roberta Motyki i Rafała Kodłockiego. Wśród nich znalazły się te znane, można napisać perełki: „Wizyta Dyrektora”, „Papieros”, „M jak Młotek” czy „Gołębie na dachu”, także ulepszona wersja „Castingu”, a nawet nowe skecze: „Owady”, „Rocky u lekarza” i „Inspektor Oko”. Nie obyło się bez prawdziwego hitu Paranienormalnych, czyli „Mariolki”, która wystąpiła też w skeczu bisowym, a także zaczęła zaczepiać naszego portalowego fotografa - Michała. Występy kabaretu nie poruszają problemów politycznych, mimo to bawią oni i śmieszą mnóstwo osób, a to za sprawą tematów, które wbijają się w kabaretową lukę i tam poszerzają swój zasięg.

Zgodnie z obserwacją publiczności stwierdzam, że występ był bardzo udany, zgromadził mnóstwo osób, które wspaniale bawiły się, a raczej śmiały. Organizatorom należy pogratulować i oczekiwać na następny taki prezent od nich dla tarnowian.

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...