Promocja Beskidów - "Beskidy w obiektywie Radosława Szczepanka"
access_time 2007-12-03 10:32:59
W dniach od 02 do 31 grudnia 2007 roku w Hotelu Tarnovia w Tarnowie będzie eksponowana wystawa fotografii "Beskidy w obiektywie Radosława Szczepanka".

Hotel Tarnovia jest siódmym miejscem, które odwiedza wystawa. Inicjatywa promowania Beskidów polega na prezentacji ciekawych miejsc tego regionu poprzez zdjęcia wykonane przez rodowitego Beskidzkiego górala.

Radosław Szczepanek jest studentem Bielskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Informatyki na kierunku Zarządzanie w Hotelarstwie. Jego rodzina od pokoleń mieszka w Beskidzie Żywieckim. Jako wielki miłośnik Beskidów przy udziale i wsparciu władz Beskidzkiej Gminy Rajcza promuje Beskidy na terenie całego kraju. Inicjatywa promowania Beskidów została podzielona na cztery etapy.

Po zakończeniu promocji w kraju wystawa wyruszy na Wyspy Brytyjskie, gdzie przejmie ją firma ODA JJ Company Ltd. by promować Beskidy na terenie Wielkiej Brytanii. Zostanie również wydany album o Beskidach zawierający wystawiane zdjęcia. Trwający obecnie pierwszy etap rozpoczął się w kultowym dla Beskidów miejscu, w Bacówce na Krawcowym Wierchu w maju 2007 roku. By Beskidy mogło obejrzeć jak najwięcej osób wystawa przebywa w jednym miejscu przez miesiąc. Do tej pory zdjęcia wystawiano w następujących miejscach:

Maj - Bacówka PTTK na Krawcowym wierchu
Czerwiec - Hotel Roma w Żywcu
Lipiec - Hotel Brojan w Jaworznie
Sierpień - Miejskie Centrum Kultury w Andrychowie
Wrzesień - Galeria Kawiarni \"Artystyczna\" Katowickiego BWA w Katowicach
Październik - Motel Tiffany w Gliwicach
Listopad - Hotel Dolcan w Częstochowie


Dotychczas wystawę obejrzało bardzo dużo ludzi i wszędzie spotykała się ona z wielkim zainteresowaniem oraz otrzymywała doskonałe recenzje. Jako inicjatywa całkowicie niekomercyjna jest zawsze dostępna bez ograniczeń dla wszystkich. Zainteresowanie wystawą było tak duże, iż dzięki zaproszeniom na indywidualne autorskie spotkania połączone z pokazem slajdów Beskidy można było promować również poza wystawą, co miało miejsce między innymi w Muzeum Regionalnym Miasta Radomsko, gdzie wystawa nie gościła, ale zaproszono Radosława Szczepanka by i tam osobiście promował Beskidy.

Wszędzie, gdzie wystawa gości spotyka się z bardzo dużym wsparciem ze strony mediów. O miejscu i terminie wystawy szeroko informują lokalne media oraz wspierają promowanie Beskidów przez reportaże z wernisaży, spotkań autorskich oraz wywiady i nagrania przeprowadzane z autorem. Ponieważ wszystkim jest wiadome, że utrzymanie wystawy, transport z miejsca na miejsce i koszta organizacyjne są bardzo duże, a wystawa nie przynosi żadnego dochodu zawsze inicjatywa spotyka się z wielkim zrozumieniem, wsparciem i szeroko zakrojoną pomocą. Ze względu na piękno Beskidów również miejsca, które goszczą wystawę pomagają w promocji nie tylko udostępniając pomieszczenia do prezentacji zdjęć, ale również organizują na własny koszt wernisaże oraz koktajle połączone ze spotkaniem autorskim.

Dyrekcja Hotelu Tarnovia wspólnie z Radosławem Szczepankiem mają wiec zaszczyt zaprosić na spotkanie w formie koktajlu z udziałem autora do Hotelu Tarnovia w dniu 08.12.2007 o godzinie 16:00.

Komentarze...