Tarnowski szpital w „złotej setce”
access_time 2007-10-31 13:43:28
25 października odbył się finał czwartej edycji ogólnopolskiego rankingu „Bezpieczny Szpital”. Organizatorem projektu jest dziennik „Rzeczpospolita” oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Po raz czwarty w finale rankingu znalazł się tarnowski Szpital im. E. Szczeklika, który uplasował się na szóstym miejscu w Małopolsce i 75 w kraju.

Każdego roku ranking „Bezpieczny szpital”, organizowany przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przyciąga dużą ilość szpitali, które poprzez udział w badaniu chcą dokonać oceny swojej pozycji na rynku usług medycznych oraz szukać obszarów do dalszego doskonalenia. W tegorocznej edycji uczestniczyło 246 szpitali; analizowano dane z wielu obszarów działania szpitali m. in. zarządzania, finansów, infrastruktury technicznej, opieki medycznej, dostępu do diagnostyki, polityki lekowej, kwalifikacji personelu, jakości usług, komfortu pobytu pacjentów, a także systemów informatycznych.

W tym roku Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie po raz czwarty został finalistą rankingu w kategorii 100 najlepszych wieloprofilowych szpitali publicznych w Polsce. Tarnowska placówka uplasowała się na 75 miejscu w kraju oraz na szóstym miejscu w województwie małopolskim. Dla pacjentów miejsce szpitala w „złotej setce” oznacza, że placówka gwarantuje wysoką jakość usług medycznych oraz bezpieczeństwo procesu leczenia.