Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha
access_time 2007-11-03 14:06:30
Stałą ofertą programową TCK są Zaduszki Dżemowe organizowane już po raz 14 przez tarnowianina Wojtka Klicha. W Dzień Zaduszny w piwnicach TCK rozbrzmiewała muzyka największych polskich i zagranicznych nieżyjących muzyków.
fot. Michał StańczykImpreza cieszy się dużą popularnością, już na kilka dni przed koncertem wykupiono wszystkie bilety. Także w naszym konkursie internauci zasypali skrzynkę e-mailową odpowiedziami na ogłoszony konkurs. Niektórzy nawet składali prośby o odkupienie biletów. Wielu miało nadzieję, że uda im się dostać na koncert, okupowało TCK na kilka godzin przed występem, niestety rzesza fanów musiała odejść z kwitkiem. Świadczyć to wszystko może o wielkim zainteresowaniu "zaduszkowym" koncertem, który jest kultowym wydarzeniem w naszym mieście.

Korzenie imprezy sięgają do 1994 roku. W tym roku, kilka miesięcy po śmierci lidera grupy Dżem - Ryszarda Riedla, zrodził się pomysł Zaduszek Dżemowych. Pierwszy koncert został zagrany w hołdzie zmarłemu artyście.

W piątkowy wieczór wystąpili Wojtek Klich z zespołem Stanisław Migała - gitary, Jerzy Drobot - bas, Bartłomiej Rojek - perkusja oraz zaproszeni przez tarnowskiego muzyka goście.

Uczestnicy koncertu wysłuchali muzyki, m.in. Boba Marley'a, Ray'a Charlesa, Edith Piaf, Dżemu, Tadeusza Nalepy, Kabaretu Starszych Panów. Jak na Zaduszki przystało, było nastrojowo, panujący półmrok doskonale tworzył klimat do refleksji nad przemijaniem.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A