Święty Mikołaj inaczej - pomóżmy Agacie MRÓZ - licytacja radiowa
access_time 2007-12-04 08:59:23
Przelot balonem nad Małopolską, buty żużlowe Mistrza Polski Janusza Kołodzieja, koszulka "złotka" Mileny Rosner z Mistrzostw Europy oraz koszulki z autografem Agaty Mróz - Olszewskiej - m.in. takie rzeczy będzie można wygrać podczas licytacji na antenie Radia RDN Małopolska. Wielka "mikołajkowa" licytacja już w najbliższą środę od 10:00. Dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz finansowania badań potencjanych dawców szpiku kostnego.

Agata Mróz - Olszewska, która w składzie "Polskich Złotek" zdobyła dwukrotnie Mistrzostwo Europy, cierpi na białaczkę i czeka na przeszczep szpiku kostnego.

W czwartek 6 grudnia od godziny 10.00 do 14.00 w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Goldhammera odbędą się badania potencjalnych dawców szpiku kostnego. Organizatorem jest fundacja "Tarnowska Kropla". Badania są bardzo drogie, stąd pomysł, aby na antenie radia dzień wcześniej przeprowadzić licytację.

Przypomnijmy, że cały czas można także oddawać krew na rzecz Agaty Mróz. Jej choroba jest bowiem na tyle poważna, że potrzebne są częste transfuzje krwi. Niestety, siatkarka ma bardzo rzadką grupę - B Rh (-), której w szpitalach brakuje.

By pomóc Agacie, wystarczy w dowolnym punkcie krwiodawstwa oddać krew, podając nazwisko sportsmenki. Grupa krwi nie ma znaczenia, bo zostanie wymieniona na właściwą.


Info: Radio RDN Małopolska

Komentarze...