Bo tak niewiele trzeba, by wywołać uśmiech na twarzy innej osoby...
access_time 2007-12-04 10:22:18
Trzeciego grudnia 2007 roku w sali koncertowej MCK odbył się już XII Finał Akcji „Nie jesteś sam” organizowanej przez Polski Komitet Pomocy Społecznej. Impreza charytatywna została zorganizowana przez Tarnowski Zarząd Rejonowy PKPS i Mościckie Centrum Kultury.

%%br%%Polski Komitet Pomocy Społecznej (PKPS) działa od prawie 50 lat, jest stowarzyszeniem charytatywnym, działa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, a jego siedzibą władz naczelnych jest miasto stołeczne Warszawa.
%%br%%Misją Stowarzyszenia jest niesienie fachowej pomocy, udzielanie materialnego i organizacyjnego wsparcia oraz przywracanie nadziei i poczucia bezpieczeństwa ludziom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych, w szczególności biednym, bezdomnym, samotnym i opuszczonym.

%%br%%„Nie jesteś sam” to kolejna akcja, adresowana do najuboższych, często samotnie żyjących seniorów. Polega na zbieraniu głównie darów rzeczowych i w miarę ofiarności darczyńców także środków finansowych. Ludziom żyjącym w biedzie, samotnym przekazujemy paczki z odzieżą, obuwiem, żywnością oraz środkami czystości i higieny osobistej.

%%br%%Tarnowski XII Finał Akcji „Nie jesteś sam” PKPS zgromadził mnóstwo osób, który bezinteresownie pomogli potrzebującym, a dodatkowo mogli miło spędzić wieczór oglądając występy kabaretów: „Formacji Chatelet” oraz „Afera” - aby „wesprzeć” Finał Akcji do występu zostały zaproszone kabarety z dwóch oszczędnych miast – Krakowa i Poznania.

%%br%%Konferansjerem tego wieczoru został Rafał Piechota, członek Kabaretu „Afera”, który na samym wstępie powitał wszystkich, a także wymienił sponsorów wspierających tarnowski oddział PKPS.

%%br%%Przemysław Koczorowski, Rafał Piechota i Sławomir Stawny, czyli Kabaret „Afera”, przedstawili publiczności swe najbardziej znane skecze, czyli „Rozmowa Kwalifikacyjna”, „Komórka”, „Tłumaczenie Języka Włoskiego”, „Wesele” czy „Przepis górala na udane małżeństwo”. Do występu zaproszono też kilka osób z publiczności, które za udział otrzymały wynagrodzenie przelewem. Jako bis kabaret przedstawił skecz „Degustacja w hipermarkecie”.

Jako druga wystąpiła Formacja Chatelet, która na wstępie przedstawiła się publiczności, a nawet, chcąc bliżej poznać zgromadzonych, poprosiła o ich imiona, aby klimat występu był bardziej prywatny, nawet sam Adam Grzanka zadbał, by nikt nie opuszczał sali do końca występu, zapewniając, że występ będzie ciekawy, co udowodnił cały kabaret (Adam Grzanka, Adam Małczyk, Michał Pałubski i Askaniusz Petynka). Teatr Form Niebywałych ukazał publiczności swe największe hity sceny kabaretowej, czyli „Urząd pracy”, znany bardziej jako „BuBa”, „Terapia mężów bitych przez żony” czy „Pointa”. Dodatkowo ukazali dwa happeningi i nowy skecz „Gra - walka”. Jako Nowa Huta Gangsta wykonali też swój sztandarowy utwór „English is easy”. Występ Chatelet tak się spodobał, że publiczność nie pozwoliła im zejść ze sceny, co wywołało długi bis, a widownia zobaczyła skecz „Pianino” i „Kampania polityczna”.

%%br%%

Osobom, chcącym wesprzeć PKPS podaję podstawowe informacje:

Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Rejonowy w Tarnowie

ul. Rogoyskiego 2

014 623 63 51, fax 627 61 68

Bank BPH S. A. o/Tarnów

nr konta: 53 1060 0076 0000 3200 00641600

%%br%%


%%br%% tekst: Paulina Mróz


Komentarze...