Wzmożone działania przedświąteczne tarnowskiej Policji
access_time 2007-12-04 13:23:39
Tarnowscy policjanci prowadzą wzmożone działania przedświąteczne ukierunkowane przede wszystkim na kontrolę uczestników ruchu drogowego pod kątem trzeźwości kierowców, obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przestrzegania innych przepisów ruchu drogowego.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania policjantów jest również posiadanie środków odurzających. W związku z tym wnikliwie kontrolowane są w szczególności osoby młode np. w pobliżu pubów i dyskotek.

Wymiernym efektem pracy tarnowskich policjantów z ostatnich dni jest m.in. :

  • ponad 460 skontrolowanych pojazdów i kierowców,
  • ponad 700 osób wylegitymowanych – w tym większości osób młodych,
  • 37 nałożonych mandatów karnych na kwotę 4000 zł,
  • 5 zatrzymanych praw jazdy i 9 dowodów rejestracyjnych,
  • 7 wniosków sporządzonych do sądu ,
  • 87 osób pouczonych.
W trakcie działań zatrzymano na gorącym uczynku 8 sprawców przestępstw w tym : nietrzeźwych kierujących, posiadaczy środków odurzających oraz osoby które naruszyły nietykalności cielesną policjantów.

Tarnowska Policja będzie nadal kontynuować działania w okresie przedświątecznym, szczególnie restrykcyjnie podchodząc do sprawców przestępstw i wykroczeń o charakterze chuligańskim, nietrzeźwych kierujących i posiadaczy środków odurzających.

Działania mają przede wszystkim charakter prewencyjny. Mają na celu wytworzenie przekonania, że prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu czy narkotyków rodzi bardzo wiele negatywnych i przykrych następstw prawnych, ale również prowadzi do wielu tragedii (wypadków drogowych), których można by uniknąć.

Komentarze...