Uczniowie proponują jak stworzyć ciekawy przewodnik po parku
access_time 2007-12-05 09:46:21
Uczniowie tarnowskich szkól wzięli udziału w ogólnopolskim projekcie „Parki i ogrody oczami młodzieży", zorganizowanym przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" z Łodzi.

Projekt „Parki i ogrody oczami młodzieży” zakładał opracowanie przez grupy uczniowskie, klasy, koła ekologiczne, przewodnika po parku - np. miejskim, podworskim, czy przypałacowym we własnej miejscowości. Przewodnik składa się z opisu historii parku, jego walorów przyrodniczych, ścieżki spacerowej wyznaczonej przez uczniów oraz galerii zdjęć.

Uczestniczący w ogólnopolskim projekcie uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie opisali Lasek Chyszowski, który sąsiaduje z ich szkołą. Gimnazjum Dwujęzyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 wybrało Park Strzelecki, natomiast grupa z Gimnazjum nr 2 w Tarnowie im. Mikołaja Kopernika opisała Park Kultury na Górze św. Marcina.

Opracowane przez uczniów przewodniki po parkach złożą się na publikację książkową, którą otrzymają nauczyciele, szkoły oraz urząd miasta. Ponadto już powstała internetowa wersja przewodnika: Parki i ogrody oczami młodzieży

Zachęcamy mieszkańców miasta do odwiedzenia strony internetowej i spacerów po tarnowskich parkach według zaproponowanych przez uczniów ścieżek.

Komentarze...