Radiowa kolęda z VIP-ami
access_time 2007-12-11 12:55:23
Niezwykła kolęda już wkrótce na antenie regionalnego Radia RDN Małopolska. Znane osobistości, posłowie, samorządowcy - czyli głosy, które na co dzień słychać w serwisach radiowych zaśpiewają wspólnie kolędę.

Małopolskie VIP-y wykonają "Dzisiaj w Betlejem" w aranżacji tarnowskiego zespołu Ziyo. W przedsięwzięciu realizowanym przez RDN Małopolska usłyszymy m.in. ministra skarbu Aleksandra Grada, wicemarszałka województwa Romana Ciepielę, prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigałę i gwiazdę tarnowskiego żużla Janusza Kołodzieja. Wśród kolędników znalazła się także dyrektor Centrum Paderewskiego Krystyna Szymańska. Ma za sobą już nagranie. - To znakomity pomysł, ciekawa aranżacja. Mam nadzieję, że kolęda spodoba się – mówi.

Słuchacze będą mogli wziąć udział w konkursach, w których zadaniem będzie rozpoznanie kto śpiewa poszczególne zwrotki.

- W studiu nagrań nasi goście szybko radzę sobie z tremą i z wielkim zaangażowaniem starają się „wydobyć” najlepsze dźwięki. Kolęda „Dzisiaj w Betlejem” jest zaaranżowana w nowoczesnym, rockowym stylu, co sprawia pewną trudność, ale większość z tego starcia wychodzi obroną ręką. Niektórzy nawet pozwalają sobie na własną, oryginalną interpretacje - podkreśla Mariusz Dziekan szef Studia Nagrań RDN Małopolska.

Premierę radiową nietypowej kolędy zaplanowano na tydzień przed Świętami.

Na zdjęciach: nagrywa Roman Ciepiela - wicemarszałek województwa małopolskiego oraz żużlowiec Junusz Kołodziej, który także stanął za mikrofonem, by zaśpiewać kolędę.


Info: Radio RDN Małopolska

Komentarze...