Tarnowska Młodzież jest wspaniała ! Podsumowanie akcji „Serce za serce”
access_time 2007-12-12 13:51:08
Pałac Młodzieży – Młodzieżowe Centrum Samorządności przy współudziale Towarzystwa Powszedniej Pomocy „Serce” w Tarnowie, pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały, zorganizował w dniu 30 listopada akcję „Serce za serce” na rzecz leczenia tarnowianki Agaty Mróz - Olszewskiej.

Nasz spontaniczny apel spotkał się z życzliwością wielu tarnowian .W dniu 30 listopada na płycie tarnowskiego Rynku powstał gigantyczny łańcuch solidarnych i pomocnych serc. W czasie tego niezwykłego alertu była prowadzona kwesta do puszek na pomoc w sfinansowaniu operacji przeszczepu szpiku kostnego dla Agaty. Na rynek mimo niesprzyjającej aury przybyły setki ludzi., zwłaszcza młodzieży z tarnowskich szkół .W alercie uczestniczyli również m.in.. najbliżsi z rodziny Agaty ,przedstawiciel Prezydenta m. Tarnowa, oraz znani czołowi tarnowscy sportowcy. O godz 12.00 na tarnowskim Rynku, pieśnią „Przypatrzcie się powołaniu naszemu” Chór św. Vincentego a Paulo, na co dzień działający pod batutą Przemysława Pasternaka w kościele XX Misjonarzy w Tarnowie, otworzył na rzecz leczenia Agaty , gorący alert solidarnych i pomocnych serc.

Wolontariusze z Klubu „Serce” rozdali ok. 2000 naklejek z pięknym zdjęciem Agaty i jej okolicznościową dedykacją. Z kwesty uzyskano kwotę 2204 zł która została przelana do Fundacji 777 w Częstochowie ,która aktywnie włączyła się w pomoc na rzecz leczenia Agaty. Na zakończenie organizatorzy zachęcili uczestników alertu do wzięcia udziału w badaniach specjalistycznych organizowanych przez UM i Stowarzyszenie „Kropla” w dn.6.12.2007 dotyczących honorowego oddawania szpiku kostnego.

Na pochwałę zasłużyła tarnowska młodzież. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów: XVI LO, Szkół Podstawowych: 1 ,3 , 5 ,7, 11, 14, 17, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr:1, 2, 3, 4, I LO, II L.O, III L.O, VL.O, VI L.O, ZSAiS, PSM, ZSLiZ nr1, ZST, ZSTZ, Gimnazjów nr 1, 2 ,4 ,11, oraz studentów PWSZ i MWSE.

Dziękujemy drukarni APgrafix za piękne naklejki, TCK za nagłośnienie płyty Rynku oraz UM za pokrycie kosztów okolicznościowego afisza.

Koordynator Akcji: Stanisław Olszówka

Komentarze...