IX Finał Akcji Wszystkie Dzieci są Kochane!
access_time 2007-12-12 14:57:02
W dniu 6.12.2007 .r, o godz.16.00 do Hali Sportowo Widowiskowej TOSiR przy ul. Krupniczej w Tarnowie przybyły tłumy dzieciaków, by uczestniczyć w finale IX edycji mikołajowej akcji „Wszystkie Dzieci są Kochane” która została zorganizowana przez Młodzieżowe Centrum Samorządności tarnowskiego Pałacu Młodzieży.

Tego wieczoru wszyscy przeżyliśmy wiele świadectw dobra i miłości. Dzięki dobroczynności setek uczniów ze szkół Ziemi Tarnowskiej, św. Mikołaj mógł obdarować prezentami prawie 600 dzieci biednych i chorych z Tarnowa i powiatu tarnowskiego, które przybyły w ten niezwykły wieczór na spotkanie ze swoim ulubieńcem. Wolontariusze z MCS w kolejnych dniach grudnia dotrą również z prezentami do ok.200 dzieci leżących w specjalistycznych placówkach terapeutycznych.

Cieszymy się że do łańcucha gorących serc, włączyli się nie tylko wolontariusze – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich Ziemi Tarnowskiej, ale także studenci PWSZ ,Towarzystwo Powszedniej Pomocy „Serce”, Fundacja „Palium”, TOSIR, MPEC, Tarnowski Teatr im. L. Solskiego i inni.

W imieniu całego zespołu realizatorów akcji – gorąco dziękuję wszystkim darczyńcom i naszym przyjaciołom za pomoc, oraz przekazane prezenty. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do uczniów szkół ziemi tarnowskiej za solidarność i wspaniałe dary serca, oraz za ogrom wysiłku w przygotowanie tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Na specjalne słowa uznania zasłużyły szkoły :

Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach, Szkoła Podstawowa nr 1, 2 w Woli Rzędzińskiej, SP 1,2 w Skrzyszowie, SP w Porębie Radlnej, SP w Zgłobicach, SP w Łękawce, SP w Koszycach Małych, SP w Zbylitowskiej Górze, SP w Ładnej, SP w Jodłówce- Wałkach, SP w Wierzchosławichac, SP nr 1, 2, 3, 5, 7, 9, 10, 17, 18, 19 w Tarnowie, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Tarnowie, Gimnazja: nr 1 w Ryglicach, w Skrzyszowie, w Radłowie, w Ciężkowicach, Koszycach Małych, Koszycach Wielkich , w Gromniku, nr 1 w Woli Rzędzińskiej, Gimnazjum nr 1, 2, 4, 6, 7, 8, 11 w Tarnowie, Społeczne Gimnazjum nr.2 w Tarnowie, ZSOiZ Skrzyszowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, Żabnie, Zbylitowskiej Górze, Radłowie, ZSP w Tarnowcu, ZSSP w Zalasowej, ZSAiS, ZSEG, ZSB, ZSLiZ nr 1, 2, ZSO nr 1, 2, 4, ZSME, ZSS, ZST, ZSP, ZSEO w Tarnowie, I LO, II LO, III LO, IV LO, V LO, VI LO, VII LO w Tarnowie.

Koordynator Akcji: mgr Stanisław Olszówka

Komentarze...