Jak jeździliśmy w okresie Świąt? Rezultaty zapowiadanej akcji policyjnej sprawdzającej pasy bezpieczeństwa
access_time 2007-12-28 12:31:10
Informowaliśmy kierowców i pasażerów, że przed Świętami zostanie przeprowadzona kontrola biezpieczeństwa podróżujących samochodami, ze zwróceniem uwagi na pasy bezpieczeństwa.

Zbliżające się święta sprzyjały rozluźnieniu i roztargnieniu także za kierownicą. Spośród 150 skontrolowanych pojazdów, 32 kierujących podróżowało bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Także czworo pasażerów zapomniało o konieczności stosowania się do tego przepisu. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi. Cieszy natomiast prawidłowe przewożenie dzieci w pojazdach. Nie ujawniono ani jednego przypadku przewożenia dzieci do lat 12 poza fotelikami i bez zapiętych pasów.

Czy szczególnie restrykcyjna polityka, zgodna dla wszystkich państw członkowskich z rekomendacją Komisji Europejskiej, przynosi pozytywne skutki? Za wcześnie jeszcze, by powiedzieć, że wszyscy kierujący pamiętają o ustawowym obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. W ciągu jedenastu miesięcy bieżącego roku na drogach naszego powiatu ujawniono blisko 3100 kierowców i 310 pasażerów, którzy o tym zapomnieli.

Akcja pod kryptonimem "PASY" z pewnością będzie kontynuowana w przyszłym roku.

Komentarze...