Sylwester na tarnowskim rynku
access_time 2007-12-31 11:45:16
Jak co roku zabawa sylwestrowa odbędzie się na tarnowskim Rynku. Realizatorem imprezy jest Agencja Koncertowa Jolmax na zlecenie Tarnowskiego Centrum Kultury i Urzędu Miasta Tarnowa. Koszty imprezy pokryte zostaną w większości z budżetu miasta Tarnowa. Partnerem organizatorów będą Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. obchodzące w mijającym roku jubileusz 80–lecia istnienia.

Organizatorzy zamierzają sylwestrową scenę ustawić przy budynku TCK.

Impreza rozpocznie się 31 grudnia o godz. 22.00 na Rynku w Tarnowie.

W programie:

22:00 DJ Celownik
22:40 Konkursy z nagrodami
23:00 Koncert zespołu VAVAMUFFIN
23:55 Odliczanie i przywitanie Nowego Roku
24:00 Pokaz sztucznych ogni
00:10 VAVAMUFFIN, DJ Celownik
00:45 Zakończenie

VAVAMUFFIN to polski zespół grający muzykę raggamuffin z elementami roots, reggae, dub i dancehall. Powstał w 2003 w Warszawie, jest związany z wytwórnią Karrot Kommando. Jej nakładem w kwietniu 2005 ukazała się debiutancka płyta Vabang!. Latem 2005 Vavamuffin wziął udział w sopockim festiwalu TOPtrendy. W lipcu 2006 roku grupa zagrała na Przystanku Woodstock w Kostrzynie Nad Odrą. Zespół zakończył prace nad nową płytą INADIBUSU na której znajduje się 16 utworów. W Tarnowie zespół wystąpi w koncercie „na żywo”, w pełnym 7 osobowym składzie.

Dj Celownik działa na polskiej scenie muzycznej od 1996 roku. Współpracuje z czołowymi polskimi zespołami, Dj ami, klubami i organizatorami. Wielokrotnie zapraszany przez MTV, VIVA. Scratchuje na najnowszej płycie zespołu Pasjonaci. Dj Celownik grał przed koncertami takich gwiazd jak: Kaliber 44, Tede, Paktofonika, Molesta, OSTR, WWO i wielu innych.

Pokaz sztucznych ogni

Najbardziej widowiskową częścią sylwestrowej nocy będzie pokaz sztucznych ogni, sponsorowany przez Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. przeprowadzony przez firmę Nakaja Art. Wśród realizowanych przez pirotechników przedsięwzięć znalazły się Krakowskie Wianki 2003-2006, czy Sylwester na Rynku Głównym w Krakowie 2003-2006. Nakaja Art może się pochwalić również licznymi nagrodami zdobytymi na festiwalach pirotechnicznych, a przede wszystkim pierwszym miejscem na międzynarodowym festiwalu sztucznych ogni Villa De Bilbao w Hiszpanii.

Komentarze...