Nietypowy Sylwester - Miłośnicy gór przywitają Nowy Rok na Jaworzynie Krynickiej (nagrania)
access_time 2007-12-28 18:35:05
W Sylwestrową noc ludzie kochający góry wezmą udział w jubileuszowej pielgrzymce na Jaworzynę Krynicką. Po raz dwudziesty zgromadzi ona młodych i starszych, nie tylko z Tarnowa czy Nowego Sącza.

Obok schroniska przy ołtarzu polowym o godzinie 22.30 rozpocznie się Msza św. Po jej zakończeniu Nowy Rok zostanie powitany śpiewem i tańcami na śniegu. Będzie można ogrzać się przy ognisku. Taki sposób spędzenia Sylwestra cieszy się dużym zainteresowaniem - podkreśla organizator pielgrzymki ks. Stanisław Porębski.


lub->POBIERZ

Kto chce wybrać się na pielgrzymkę powinien dobrze się przygotować.


lub->POBIERZ

Na szczyt Jaworzyny Krynickiej będzie można wyjechać kolejką gondolową lub wyjść pieszo. Pielgrzymka z kościoła w Krynicy Zdroju wyruszy o godzinie 19.00. Krótsza trasa prowadzi z Czarnego Potoku, na szczyt dociera się po ponad godzinnym marszu.

W pielgrzymce biorą także udział narciarze. Korzystają z tańszej w tym dniu kolejki gondolowej i na szczyt zabierają narty. Po zakończonej modlitwie i zabawie mają okazję powitać Nowy Rok zjeżdżając na nartach. Rok temu na Jaworzynie było blisko 2 tysiące osób.


Nagrania: Marta Jodłowska - RDN Małopolska

Komentarze...