”BRAZYLIA ŚPIEWANA PROJEKT” - Brazylijski karnawał na jazzowo w Piwnicach TCK! WYNIKI KONKURSU!
access_time 2008-01-11 12:48:12
11 stycznia 2008 r. o godzinie 19.30 w Piwnicach TCK (Tarnów, Rynek 5) zagości karnawałowy nastrój. Sprawcą zamieszania będzie grupa młodych, szalenie utalentowanych brazylijskich muzyków z Sao Paulo. Ich formacja nosi nazwę "BRAZYLIA ŚPIEWANA PROJEKT" - jest owocem spotkania siedmiu studentów Wydziału Muzyki Faculdade Santa Marcelina w Sao Paulo. DWUOSOBOWE ZAPROSZENIE! ROZWIĄZANIE KONKURSU!

ROZWIĄZANIE KONKURSU

Dwusobowe zaproszenie otrzymuje:

-Magdalena Makowiec

Serdecznie gratulujemy!! Zaproszenie będzie do odebrania w TCK, przed imprezą.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W ZABAWIE!
Projekt formalnie ujrzał światło dzienne w 2007 roku, lecz jego korzenie sięgają roku 2005, wtedy to bowiem działalność rozpoczął Kwintet Balaio (Brandileone, Henrique, Kurchal, Pałys, Santiago - intensywne próby i dobrze przyjęte koncerty w klubie muzycznym Café Piu Piu w Sao Paulo). Do Balaio, stanowiącego trzon obecnego składu, dołączyli jako ostatni kompozytor, gitarzysta i wokalista Leonardo Bianchini oraz gitarzysta Leonardo Magalhaes.

Na pierwszy rzut oka młody Polak i sześciu młodych Brazylijczyków mają ze sobą wspólnego bardzo mało. Z jednej strony kraj starannie nasączony krwią, z drugiej - kraj przesiąknięty radością życia i tętniący muzyką. Przy bliższym jednak i uważniejszym spojrzeniu okazuje się, że Polsce i Brazylii bardzo ze sobą "po drodze", a kraj będący miksturą Brazylii i Polski uznać by można za raj... Spotkali się w wielkim Sao Paulo w 2005 roku i po intensywnych próbach zagrali dwa dobrze przyjęte koncerty. Po dłuższej przerwie spowodowanej powrotem pianisty-Kuby Pałysa-do Polski w 2007 roku wrócili do wspolnego radosnego muzykowania, z myślą o "podboju" Starego Kontynentu.

11 stycznia 2008r. jest początkiem polskiej trasy koncertowej, wiodącej od Tarnowa przez kilkanaście miast w całym kraju i mającej finał w Krakowie 5 lutego. Kluby muzyczne i centra kultury odwiedzane przez BRAZYLIĘ ŚPIEWANĄ rozbrzmiewać będą klasyką brazylijskiej piosenki z domieszką kompozycji autorstwa młodych muzyków mieszkających w Sao Paulo. Dwa męskie głosy i dwie gitary akustyczne, gitara solowa, sekcja rytmiczna i pokaźny zestaw instrumentów perkusyjnych czynią z koncertów PROJEKTU niezwykłe muzyczne podróże.

Roziskrzona mieszanka Europy i Afryki, bogate harmonie i wyrafinowana melodyka osadzone w rytmach, w których pobrzmiewają plemienne rytuały noszą w tym sezonie nazwę BRAZYLIA ŚPIEWANA PROJEKT.

Skład:

Luiz Antonio Brandileone - gitara, śpiew
Leonardo Bianchini - gitara, śpiew
Andre Henrique - gitara basowa
Andre Kurchal - instr. perkusyjne
Leonardo Magalhaes - gitara
Cristiano Santiago - perkusja
Kuba Pałys - piano

Koncert jazzowy BRAZYLIA ŚPIEWANA PROJEKT, 11.01.2008 (piątek), godz. 19.30 w Piwnicach TCK, Tarnów- Rynek 5. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w TCK (Tarnów- Rynek 5).

Komentarze...