Sponsoring dla lekkoatlety z Tarnowca
access_time 2008-01-08 15:43:34
Rafał Ostrowski z Tarnowca jest pierwszym w tym roku młodym sportowcem wspartym finansowo przez gminę Tarnów. Stosowna umowa podpisana została przez lekkoatletę i wójta Grzegorza Kozioła w poniedziałek, 7 stycznia.

Rafał w zamian za otrzymane wsparcie finansowe zobowiązał się współuczestniczyć w promocji gminy Tarnów poprzez noszenie jej logo, a także obiecał wspomóc samorząd gminny w propagowaniu zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Ten młody zawodnik, student Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach ma na swoim koncie szereg osiągnięć. W roku 2004 został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w kategorii juniorów na dystansie 400 metrów przez płotki. W roku 2005 na tym samym dystansie zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii młodzieżowców. Sukces ten powtórzył w roku 2007, dorzucając do tego jeszcze tytuł Akademickiego Mistrza Polski na tym samym dystansie. W latach 2005-2007 był członkiem Kadry Narodowej Młodzieżowców, natomiast od roku 2008 jest członkiem Kadry Seniorów. W ubiegłym roku roku w statystykach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w kategorii głównej – Seniorów na dystansie 400 metrów przez płotki zajmował 3 miejsce w kraju, natomiast w kategorii wiekowej młodzieżowców został sklasyfikowany na 2 pozycji w Polsce a 21 w Europie. W najbliższych planach Rafała jest zdobycie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Trenerem młodego lekkoatlety z Tarnowca jest prof. Janusz Iskra, trener byłego rekordzisty Polski i Mistrza Europy na tym samym dystansie.

Komentarze...