Cel osiągnięty- czyli o rezultatach akcji policyjnej z dnia 4 stycznia
access_time 2008-01-08 18:36:38
Żadnego wypadku i ofiar! Tylko jedna kolizja w powiecie olkuskim. To największy sukces przeprowadzonych w dniu 4 stycznia na drodze krajowej nr 4 działań pod kryptonimem „TRASA IV”. Tym samym został osiągnięty nadrzędny cel akcji, jakim jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na tej drodze. W artykule również najnowsze informacje policyjne z miasta i regionu.

Akcję prowadzili policjanci siedmiu komend miejskich i powiatowych Małopolski przy współudziale funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Na autostradzie Kraków – Katowice pracowali policjanci komisariatu autostradowego. Policjanci byli często myleni z innymi służbami. Nietypowo, zamiast białych czapek „drogówek”, na ich głowach kierujący widzieli dawno zapomniane czapki uszatki. To efekt bardzo niskiej odczuwalnej temperatury, w jakiej przyszło im pełnić służbę.

Spośród skontrolowanych kierowców na odcinku przebiegającym przez powiat tarnowski, piętnastu z nich ukarano mandatami za przekroczenie prędkości. W takiej samej liczbie ukarano kierujących za inne wykroczenia. Za drobniejsze przewinienia policjanci pouczyli także piętnastu zmotoryzowanych. W całej Małopolsce liczby te przedstawiają się następująco: 36; 37 i 46. Fotoradarem zarejestrowano blisko 130 przekroczeń prędkości, w tym 30 w naszym powiecie.

Sukces akcji to także zasługa tarnowskich mediów. Wymieniając miedzy sobą informacje za pośrednictwem CB – radia, kierujący wspominali, że o działaniach dowiedzieli się z telewizji, radia, gazety lub portali internetowych.
Najnowsze informacje policyjne

Policjanci Sekcji Kryminalnej KMP w Tarnowie zatrzymali 20 letniego Krystiana D. mieszkańca Niedomic, który w 2007 roku w Ilkowicach gm. Żabno trzykrotnie podpalił prywatne zbudowania gospodarcze. W wyniku tych pożarów spaleniu uległy budynki (stodoły), a wraz z nimi maszyny rolnicze i płody rolne. Łączna suma strat wyniosła ponad 60 000 zł. Jednego z tych podpaleń dokonał wspólnie ze swoim nieletnim bratem (16lat) wobec którego toczy się postępowanie przed Sądem dla Nieletnich. Prokurator Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej zastosował wobec Krystiana poręczenie majątkowe w wysokości 1000 zł. Podejrzany przyznał się do winy.

W Tarnowie przy ul. Lwowskiej, na parkingu Domu Handlowego, nieznany sprawca po uprzednim otworzeniu drzwi w samochodzie VW Lupo, a następnie pokonaniu zabezpieczeń w postaci immobilizera i autoalarmu dokonał jego kradzieży na szkodę mieszkanki Woli Rzędzińskiej. Straty oszacowano na kwotę 22 000 zł.

W Tarnowie na ul. Przemysłowej nieznany sprawca wszedł do nie zamkniętych pomieszczeń mieszkalnych mieszczących się na terenie firmy budowlanej, po czym skradł przenośny komputer wartości 3 000 zł na szkodę mieszkańca Krośnicy- pow. nowosądecki.

Komentarze...