Uroczyste otwarcie nowej pracowni USG w Centrum Medycznym "Kol-Med"
access_time 2008-01-09 18:09:52
W dniu 08.01.2007 w Centrum Medycznym „KOL-MED.” W Tarnowie, odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni USG. Sprzęt został zakupiony w październiku 2007 roku i co miesiąc pomaga diagnozować około 300 pacjentów.

W wyremontowanym pomieszczeniu zamontowany został aparat Acuson X500 firmy Siemens. Sprzęt, który kosztował 331 tys. zł jest obecnie jednym z najlepszych w Tarnowie i okolicach. Ma zdecydowanie większe możliwości od modeli starszego typu. Dzięki dużej rozdzielczości obrazu, możliwe jest dostrzeżenie mniejszych zmian w ciele pacjenta.

Ważne jest to szczególnie przy próbach ustalenia, czy pacjent nie jest zaatakowany nowotworem. Ponadto, łamie również bariery, jakie obowiązywały do tej pory, przy badaniach jamy brzusznej. Obecnie możliwe jest wykonanie USG jelit i żołądka.

Istotny również jest sposób archiwizacji danych., który w tym wypadku jest w pełni cyfrowy. Pozwala to na porównanie obrazów po dowolnym okresie czasu, bez straty jakichkolwiek szczegółów.

Pracownia jest czynna niemal codziennie od 7-17. Na planowe badania trzeba czekać około miesiąca. Jednak najpilniejsze, odpowiednio oznaczone przez lekarza kierującego, wykonywane są w bardzo krótkich okresach czasu, dzięki pozostawieniu na każdy dzień 3 wolnych miejsc, właśnie na wypadek przyjęcia takiego pacjenta.

Przy nowym aparacie pracuje obecnie 5 lekarzy, w tym ginekolog, chirurdzy, urolog oraz specjalista chorób wewnętrznych.


Foto: Kol-Med

Komentarze...