Edyta Ropek w kadrze narodowej
access_time 2008-01-10 16:57:07
Tarnowianka Edyta Ropek - Bergson, Five Ten, MKS Tarnovia – znalazła się wśród najlepszych polskich wspinaczy zakwalifikowanych do składu kadry narodowej we wspinaczce sportowej na 2008 rok.

Edyta Ropek powołana została do kadry narodowej na rok bieżący. Najlepsza tarnowska zawodniczka we wspinaczce sportowej jest obecnie w fazie przygotowań do sezonu startowego, który rozpocznie się 27 kwietnia pierwszą eliminacją Pucharu Świata 2008 w konkurencji wspinaczki na czas. Miejscem zawodów będzie sztuczna ścianka usytuowana w centrum pięknej starówki włoskiego miasta Trento. Po ubiegłorocznych sukcesach - medalach Mistrzostw Świata i Pucharów Świata - tarnowianka plasuje się w ścisłej światowej czołówce zawodników we wspinaniu sportowym. Najważniejszą tegoroczną imprezą będą, planowane na październik, Mistrzostwa Europy w Paryżu.

Kalendarz startów zawodniczki Bergson Team obejmuje 20 imprez, w tym zgrupowania kadry. Poza kalendarzem przewidziane są stary kontrolne w wybranych imprezach międzynarodowych.

Komentarze...