Orkiestra zagra w Radiu RDN Małopolska
access_time 2008-01-11 13:16:23
Lot balonem nad Małopolską, "złoty" kombinezon Roberta Wardzały, "szczęśliwe" siodełko Janusza Kołodzieja, piłka Euro 2008 z autografem premiera Donalda Tuska, obraz Witolda Pazery czy... łuskę czołgowę będzie można wygrać na radiowej licytacji na antenie RDN Małopolska. Tak jak w poprzednich latach rozgłośnia zaprasza osoby prywatne i firmy do wsparcia Orkiestry.

W sumie wystawionych zostanie ponad 15 przedmiotów przekazanych przez sportowców, artystów, polityków. Początek licytacji w poniedziałek 14 stycznia o 9:00.

Dzień wcześniej w niedzielę Radio RDN Małopolska zaprasza na orkiestrowy żurek. Na placu Sobieskiego o 9:00 stanie kuchnia polowa. Smaczną zupe przygotuje jak zwykle Jan Kudelski - właściciel Restauracji Tatrzańska. Żurek będzie rozdawany do 14:00, rozdanych zostanie kilkaset porcji.


Lista przedmiotów wystawionych na poniedziałkową licytację:

Niezwykły lot balonem na Małopolską
Ziemia z wysokości 1 kilometra wygląda... nieziemsko. Załoga Roleski jest mistrzem Polski w długości lotów - więc na pewno osoba, która wygra licytację będzie w dobrych rękach. Data przelotu balonem do ustalenia - może to być np. wiosna albo wakacje. Pilotem balonu jest Krzysztof Rękas, który ma na swoim koncie ponad 600 lotów i Rekord Guinessa w locie balonem... pod ziemią - w kopalni Soli w Bochni.

"Złoty" kombinezon żużlowca Roberta Wardzały
W tym kombinezonie tarnowianin razem z drużyną jaskółek wywalczył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w sezonie 2004-2005. Kombinezon wykonany jest z kewlaru - ma kilka śladów upadku, ale spokojnie można go dalej używać, albo postawić jako pamiątkę. Osoba, która wylicytuje kombinezon otrzyma także na nim osobistą dedykację z autografem żużlowca.

"Szczęśliwe" siodełko Janusza Kołodzieja
Indywidualny Mistrz Polski na żużlu przekazał na radiową licytację siodełko z motocykla żużlowego. Siedząc na tym siodełku zdobył wiele punktów na polskich i żużlowych torach. Janusz Kołodziej startował na nim w Pucharze Świata. W zestawie także kalendarz Janusza Kołodzieja na 2008 rok z limitowanej serii z osobistym autografem dla zwycięzcy licytacji.

Oficjalna piłka na Mistrzostwa Europy "Euro '2008" z autografem premiera Donalda Tuska
Wyjątkowy prezent dla miłośników sportu. Przedmiot przekazany na licytację przez posłankę Urszulę Augustyn.

"Świadectwo" - książka kardynała Stanisława Dziwisza z autografem specjalnie na WOŚP
Książka, w której kardynał opowiada o swojej wieloletniej pracy i przyjaźni z Janem Pawłem II. Publikacja podarowana przez arcybiskupa na orkiestrę. Przedmiot przekazany na licytację przez posłankę Urszulę Augustyn.

Ażurowe zdobione jajo
Nietypowa pamiątka, prezent wykonany przez tarnowiankę Dorotę Pacanowską. Na wydmuszce z gęsiego jaja wyżłobione zostały serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Praca nad stworzeniem ozdoby trwała 12 godzin.

Pióro Ministra Skarbu Aleksandra Grada
Pióro w kolorze srebrnym ze złotą stalówkę. Aleksander Grad pisał nim, gdy był posłem. Tym piórem podpisywał także pierwsze decyzje jako minister Skarbu w rządzie Donalda Tuska.

Kalendarz sejmowy z autografami
Kalendarz 12 stronicowy do powieszenia na ścianie. Przekazany na licytację przez posła Edwarda Czesaka. Na kartach są także autografy. Specjalnie na Orkiestrę podpisali się na kalendarzu m.in. Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro.

Złote serduszko tarnowskiego WOŚP
Przekazane przez tarnowski sztab WOŚP Srebrne serduszko tarnowskiego WOŚP
Przekazane przez tarnowski sztab WOŚP

Obraz Witolda Pazery - Wspomnienie z Węgier Puszta
Olej 81 x 65 cm. Wspomnienie z Węgier, jest obrazem malowanym fakturalnie, wielowarstwowo, był na wystawie m. inn w Kanadzie. Elżbieta i Witold Pazerowie brali udział w wielu aukcjach charytatywnych (także corocznie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy). W aukcjach tarnowskich, ogólnopolskich i zagranicznych, ostatnio w Nowym Jorku w aukcji na cele charytatywne w konsulacie Generalnym RP, prowadzonej przez Leonarda Pietraszaka. Wcześniej także w Nowym Jorku w aukcji fundacji "Serce", prowadzonej przez Annę Dymną pod patronatem Wiesława Ochmana.

Obraz Elżbiety Pazery "Słoneczniki"
Słoneczniki - 35 x 25 z oprawą.

Łuska czołgowa
Łuska z czołgu produkowanego w grupie BUMAR, kalibru 125 mm, Waży ok. 12 kg, wykonana z mosiądzu Dar Zakładów Mechanicznych w Tarnowie. Na łusce jest okolicznościowa tabliczka. Łuska jest ciekawym elementem dekoracyjnym, może służyć jako stojak na parasole. (na zdjęciu prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Jacek Ramian prezentuje dar)

Granat do moździerza 60 mm z okolicznościową tabliczką WOŚP
Ciekawa propozycja na prezent, jest to dar Zakładów Mechanicznych w Tarnowie.

Oficjalna maskotka Olimpiady w Atenach '2004
Pluszowa zabawka przekazana przez tarnowską lekkoatletkę Monikę Bejnar. W ubiegłym roku wylicytował ją pan Marcin, ale teraz przekazał na licytację radiową.

Komentarze...