Koncert Waldemara Malickiego w Mościckim Centrum Kultury
access_time 2008-01-11 14:36:56
Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na koncert wybitnego wirtuoza fortepianu i wyrafinowanego żartu - Waldemara Malickiego. Koncert odbędzie się dnia 24 stycznia w sali koncertowo -widowiskowej Mościckiego Centrum Kultury.

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie- 24 stycznia (czwartek), godz. 18.00, bilety (w cenie 40 zł) do nabycia w kasie MCK.

Waldemar Malicki jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich. Koncertuje na całym świecie od Waszyngtonu po Duszanbe. Nagrał 38 płyt z muzyką solową i kameralną m.in. dla wytwórni w Polsce, Niemczech, Belgii, Francji, i Japonii. Prowadzi klasy mistrzowskie w Skandynawii, obu Amerykach i Japonii. Laureat nagród fonograficznych : Fryderyk 1997, 2000 i 2003, gwiazda telewizyjnych Wiktorów.

Koncertował z prawie wszystkimi polskimi orkiestrami filharmonicznymi, także poza granicami kraju ( w Europie, Ameryce Południowej i Północnej, Japonii i Rosji ). Współpracuje z najwybitniejszymi polskimi śpiewakami (Andrzejem Hiolskim, Stefanią Toczyską, Teresą Żylis- Gara ), skrzypkami ( Kają Danczowską, Krzysztofem Jakowiczem, Konstantym Andrzejem Kulką ) i zespołami kameralnymi ( Kwartetem Śląskim, Kwartetem Wilanów).

Waldemar Malicki przygotowuje i prowadzi programy o tematyce muzycznej w Telewizji Polskiej. Wykonuje również specjalne recitale humoru muzycznego wzbudzając sympatię m.in. publiczności polskiej, niemieckiej i amerykańskiej.

Waldemar Malicki w Mościckim Centrum Kultury:


lub->POBIERZ

Komentarze...