Bezpieczne ferie – jutro początek akcji
access_time 2008-01-11 17:17:41
Rusza policyjna akcja pod nazwą „Bezpieczne ferie 2008”. Początek akcji już jutro, 12 stycznia, to także początek ferii dla dzieci i młodzieży w pierwszych pięciu województwach.

Ferie zimowe to czas zwiększonego niebezpieczeństwa zaistnienia kolizji i wypadków z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też nasza akcja związana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa tej grupy. Policjanci w sposób szczególny będą przyglądać się zorganizowanym przewozom grup dzieci i młodzieży oraz ich podróży w pojazdach osobowych.

Zostaną nasilone kontrole autobusów, zarówno podczas przejazdu tranzytowego, jak też przed wyruszeniem autobusu na trasę. Każdorazowo Policja będzie chciała sprawdzić stan trzeźwości kierującego oraz dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób. Ponadto policjanci skontrolują dokumenty pojazdu i jego stan techniczny. Zainteresuje ich prawidłowe oznakowanie i wyposażenie autobusu, oświetlenie, stan ogumienia, układu kierowniczego oraz hamulcowego.

Wszystkich rodziców, opiekunów i wychowawców, którzy zainteresowani są kontrolą autobusu prosimy o zgłoszenie z wyprzedzeniem minimum jednego dnia. W zgłoszeniu pod numer 014 6282278 lub 997 prosimy podać dokładną informację o miejscu i czasie odjazdu autobusu.

Kierujący przewożący w sposób indywidualny swoje pociechy także powinni spodziewać się kontroli. Dotyczy to przede wszystkim tranzytowych dróg krajowych i wojewódzkich. Rutynowej kontroli drogowej towarzyszyć będzie sprawdzenie stosowania fotelików dla dzieci, czy też sposobu przewożenia bagaży. Również na pozostałe wykroczenia policjanci nie będą przymykać oczu.

Do wszystkich kierowców, zarówno tych którzy przewożą dzieci, jak i do pozostałych apelujemy o spokój i rozwagę na drodze.

Terminy tegorocznych ferii zimowych:

Dwutygodniowy odpoczynek jako pierwsi będą mieć uczniowie z województw: lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego. Tam ferie rozpoczną się 12 stycznia.

19 stycznia ruszą ferie w woj. podlaskim.

Od 26 stycznia do 10 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Od 9 do 24 lutego ferie będą mieli uczniowie z województw: dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Komentarze...