Kultura Be - Niezależna Scena Młodych oraz gość specjalny Kid A - już 19 stycznia w TCK - ROZWIĄZANIE KONKURSU!
access_time 2008-01-19 12:26:23
19 stycznia 2008 do Piwnic TCK zapraszamy wszystkich sympatyków rockowych dźwięków na pierwszą w tym roku edycję KULTURY Be – Niezależnej Sceny Młodych. Podczas koncertu swoją twórczość zaprezentują tarnowskie formacje CHODŹMY NA TRUSKAWKI i ENDSCREEN, brzeska RADICAL COUNT, a gościem wieczoru będzie formacja KID A, doceniona już przez profesjonalnych muzyków, prasę i bywalców polskich festiwali (Węgorzewo, Jarocin). DWUOSOBOWE ZAPROSZENIE WYLOSOWANE!

KONKURS!!!

Dwuosobowe zaproszenie na dzisiejszy koncert w TCK otrzymuje:

- Agnieszka Łoś.

Serdecznie gratulujemy!.Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i zapraszamy na dzisiejszy koncert!!!

Początek koncertu o 19.00. Wstęp: 10 zł. do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5.


KID A - Byli najmłodszą kapelą (reprezentowali woj. małopolskie), jaka grała na tegorocznym festiwalu w Jarocinie oraz festiwalu Union Of Rock - Węgorzewo 2006. Dwukrotnie zajęli I miejsce na Powiatowym Przeglądzie Kapel w Chrzanowie, w styczniu 2007 roku wygrali III Otwarty Przegląd Zespołów Rockowych w Wadowicach (w jury zasiadali m.in. Tymon Tymański i Antoni Krupa, dziennikarz Radia Kraków), trzy miesiące później zwyciężyli PKS - Przegląd Kapel Studenckich (w jury byli m.in. muzycy Myslovitz i dziennikarze muzyczni) w Krakowie. Ich utwór "Talia kart" dotarł do 1 miejsca listy przebojów Radia Bez Kitu oraz 2 miejsca listy przebojów Dekalog portalu muzycznego pro-rock. To tylko niektóre sukcesy młodych chłopaków z Mętkowa. O kapeli pisały m.in. "Gazeta Wyborcza", "Dziennik Polski", "Gazeta Krakowska", "Magazyn Motyw", "Echo Miasta", "Przełom" i "Cogito". Muzykę Kid A można było usłyszeć m. in. w Radiu Kraków, Bis oraz Esce Rock. Zespół wystąpił też w telewizyjnych programach "Regiony kultury" i "5-10-15". Kid A tworzą muzycy, którzy uczą się jeszcze w liceach oraz studenci z Krakowa. Wśród inspiracji wymieniają m.in. Radiohead, Myslovitz, Coldplay, Sigur Ros, Blur, Lenny Valentino, Ściankę czy The Pixies. Niektóre covery z repertuaru tych kapel wykonują także na koncertach. Kid A gra alternatywnego rocka.

Kid A tworzą:

Mateusz Parzymięso - wokal, bas
Dawid Noworyta - gitara
Michał Parzymięso - instr. klawiszowe, gitara, II wokal
Grzegorz Noworyta - perkusja
Maciej Parzymięso - gitara

CHODŹMY NA TRUSKAWKI - Zespół powstał w 2006 r. Na XXIII Przeglądzie Talentów Muzycznych organizowanym przez I LO, grając z Maćkiem Krzysztoforskim (perkusja) zajęli III miejsce. Od maja 2007 r., po znalezieniu "stałego" perkusisty zaczęli koncertować.

Skład zespołu:

Ewelina Rapacz – śpiew
Jonasz Jałocha – gitara
Łukasz Pikul – bas
Szczepan Tylmanowski – perkusja, Michał Liszka – gitara

ENDSCREEN to młoda tarnowska formacja, która jest laureatem III miejsca w Przeglądzie Młodych Muzyków zorganizowanym przez III LO 18 maja 2007 roku. Inspiracją dla zespołu jest rock, alternative, Radiohead oraz brytyjska wokalistka Pj Harvey. Zagrają w składzie: Mateusz Ostafil, Agnieszka Węgrzyn, Kinga Stanuszek, Dawid Remian, Mirek Skrok, Dawid Moździerz i Anna Ostafil.

RADICAL COUNT - Grupa powstała na przełomie 2006 i 2007 roku w Brzesku. Jak sami twierdzą grają cięższą odmianę rocka ale z elementami melodyjnymi. Zespół tworzy i koncertuje w składzie: Iza vel Linux – vocal, Steryd – gitara, Menius – bas, Zgrajski – perkusja.

Komentarze...