Biskup z Kamieńca Podolskiego w Gminie Tarnów
access_time 2008-01-15 14:26:30
W piątek, 11 stycznia, wizytę w Urzędzie Gminy Tarnów złożył Biskup Kamieniecko-Podolski Leon Dubrawski OFM. Ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej przebywa w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia „Dajmy Dzieciom Miłość”, którym kieruje znany tarnowski cukiernik Stanisław Bańbor.

Podczas swojego spotkania z wójtem Grzegorzem Koziołem oraz pracownikami Urzędu Gminy Tarnów biskup Leon Dubrawski mówił o swej diecezji i trudnościach, z jakimi musi borykać się Kościół w diecezji kamieniecko-podolskiej. Zwracał również uwagę na trudności, jakie muszą pokonywać Polacy z Ukrainy, którzy chcą przyjechać do Polski. - Na granicy jest pusto, bo nie każdy może pojechać do Polski – mówił biskup Dubrawski. - Aby otrzymać wizę, trzeba przygotować aż 38 różnych dokumentów. Jak podkreślał ordynariusz diecezji w kamieńcu podolskim, za wizę nie wystarczy tylko zapłacić. Aby ją otrzymać, trzeba między innymi przedłożyć zaproszenie oraz zaświadczenie o zarobkach, których wysokość często już na starcie dyskwalifikuje wszelkie starania. - Bo jak na przykład nauczyciel, który zarabia 100-150 dolarów miesięcznie ma pojechać do Polski, gdzie tyle kosztuje doba hotelowa – mówił biskup Leon Dubrawski, podkreślając, że wiąże duże nadzieje z wejściem Karty Polaka. Na zakończenie spotkania Biskup Kamieniecko-Podolski udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Biskup Leon Dubrawski ma 59 lat. Pochodzi z okolic Żytomierza. Od 1998 roku pracował jako biskup pomocniczy w Kamieńcu Podolskim, zaś ordynariuszem diecezji kamieniecko-podolskiej jest od maja 2002 roku.

Wizyta biskupa z Kamieńca Podolskiego jest kolejną w całym cyklu spotkań. W lutym ubiegłego roku samorządowcy gminy Tarnów gościli w Kamieńcu Podolskim, zaś niedługo później Urząd Gminy Tarnów odwiedził ks. bp Jan Niemiec biskup pomocniczy diecezji w Kamieńcu Podolskim.

Wraz z Biskupem Kamieniecko-Podolskim w dniach 5-14 stycznia w Gminie Tarnów gościła Kameralna Orkiestra Katedralnej Wiolin z Kamieńca Podolskiego, która wystąpiła przed mieszkańcami Gminy Tarnów na koncertach, jakie odbyły się 10 stycznia w Woli Rzędzińskiej oraz 13 stycznia w Zgłobicach, a także uświetniła IX Bal Charytatywny zorganizowany w sobotę 11 stycznia przez Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Miłość”.

Komentarze...