„Czwórka” ponownie pod szczególnym nadzorem - ważna informacja dla kierowców. Kolejna akcja Policji w czwartek - 17
access_time 2008-01-15 14:39:41
Posterunki statyczne z radarem, co kilka kilometrów. Nieoznakowane pojazdy z wideorejestratorem krążące po trasie. Fotoradary w miejscach, gdzie kierowcy nie ściągają nogi z gazu. Funkcjonariusze Straży Granicznej, prowadzący kontrole poza granicami wewnętrznymi. To obraz, który kierowcy zobaczyli na małopolskim odcinku krajowej „czwórki” 4-go stycznia.

Do takiego widoku muszą się przyzwyczaić. Wszystko po to, by droga ta stała się bezpieczniejsza. By spadła zbyt duża liczba wypadków i związanych z nimi ofiar wśród wszystkich użytkowników tej trasy.

We czwartek, 17-go stycznia policjanci z Małopolski przeprowadzą działania „TRASA III”. Pod zmienionym kryptonimem kryje się taka sama akcja, jak dwa tygodnie temu. Oprócz drogi krajowej nr 4 włączono w nią także drogę nr 79, prowadzącą z Krakowa do Sandomierza. W akcji wezmą udział policjanci ośmiu komend powiatowych i miejskich. O represji w formie pouczenia powinni zapomnieć przede wszystkim kierowcy przekraczający dopuszczalną znakami prędkość. Stróże prawa nie będą także obojętni dla sprawców innych wykroczeń. Na drodze nie mają czego szukać nietrzeźwi kierowcy.

W czasie poprzednich działań doszło tylko do jednej kolizji. Mamy nadzieję, że kierowcy i tym razem staną na wysokości zadania. Apelujemy o rozsądek. Zamiast na mandat, pieniądze można wydać w inny sposób!

Komentarze...