Nowy samochód tarnowskiej straży
access_time 2008-01-16 09:38:10
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.Zakup nowego samochodu został sfinalizowany dzięki pomocy władz samorządowych tj. Starosty Powiatu Tarnowskiego i Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Całkowity koszt pojazdu wyniósł prawie 600 tyś. złotych. Pozyskany pojazd zastąpi w tej chwili użytkowany przez strażaków podziału bojowego samochód Iveco z 1994 roku.

Samochód posiada napęd 4x4 i funkcję ograniczania stref skażeń. Pojazd wykonany na podwoziu MAN w zabudowie pożarniczej posiada kabinę modułową dla sześcioosobowej załogi, zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów i autopompę o wydajności wodnej 2000 litrów na minutę.

W obecnej chwili trwa szkolenie strażaków i doposażanie nowego samochodu w armaturę i sprzęt gaśniczy niezbędny do prowadzenia działań gaśniczych oraz specjalistyczny sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego. Po pełnym doposażeniu pojazdu zostanie on włączony do podziału bojowego i będzie służył strażakom pełniącym służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 Tarnowie przy ul. Klikowskiej.

Zakupiony pojazd jest jedenastym średnim samochodem ratowniczo- gaśniczym, jakie mają strażacy dwóch jednostek ratowniczo- gaśniczych do dyspozycji. Niewątpliwie zaletą obecnego pojazdu jest napęd na obie osie, co w znacznym stopniu pozwoli na dotarcie w każde miejsce, szczególnie w górzystej części powiatu tarnowskiego. Obecnie użytkowane pojazdy ratowniczo- gaśnicze będące na wyposażeniu tarnowskiej Komendy są kilkuletnie, spełniają najsurowsze normy ekologiczne i bezpieczeństwa. Podobne pojazdy ratowniczo-gaśnicze są wykorzystywane przez strażaków w innych państwach wspólnoty europejskiej.

Info: PSP w Tarnowie

Komentarze...