Poszukiwanie Boga w "czterogwiazdkowym standardzie"
access_time 2008-01-16 10:13:27
Ponad dziewięć tysięcy osób odwiedziło w minionym roku Centrum Formacyjno -Rekolekcyjne Diecezji Tarnowskiej Arka w Gródku nad Dunajcem. W rekolekcjach uczestniczyli m.in. narzeczeni, maturzyści, rodziny i kapłani. Rekolekcjonista ks. Stanisław Cyran uważa, że każdy przynajmniej raz w życiu powinien przeżyć rekolekcje zamknięte.

Do malowniczej miejscowości na Sądecczyźnie przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Przyciągają ich krajobrazy i jezioro Rożnowskie, komfortowe warunki ośrodka i smaczna kuchnia.

W tym roku przygotowano m.in. spotkania jak żyć nadzieją, o sztuce przebaczania i o tym jak się cieszyć życiem. Do Arki przyjeżdżają także małżeństwa które przeżywają jubileusze, osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, a także rodziny, które przeżywają kryzys - grozi im rozwód czy separacja. Podczas rekolekcji nie zabraknie dyskusji jak radzić sobie z presją komunikacyjną i jak wychować dziecko do życia wiary. Nie zapomniano także o rekolekcjach dla pracodawców, maturzystów, nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej oraz kapłanów.

- Do ośrodka przyjeżdżają osoby, które często są w sytuacjach kryzysowych, tu szukają pomocy i miejsc wyciszenia. Druga grupa to ludzie, którzy prowadzą głębsze życie duchowe. Jeżeli ktoś raz przeżył dobrze rekolekcje zamknięte to wraca, bo zakosztował dobrego smaku intensywnej duchowości. Widzi, że to jest potrzebne - podkreśla ks. Stanisław Cyran.

Mówi rekolekcjonista, ks. Stanisław Cyran:


lub->POBIERZW ciągu sześciu lat działalności Arki ośrodek odwiedziło ponad 43 tysiące gości z całej Polski. Na program sesji składają się: konferencje i rozważania, codzienna Eucharystia, adoracja, sakrament pokuty, możliwość rozmowy z kierownikiem duchowym.

CFR Arka współpracuje ze znanymi rekolekcjonistami i kierownikami duchowymi, korzysta z pomocy pedagogów, psychologów i teologów. Jednym z wykładowców w tym roku będzie ojciec Karol Meissner - znany duszpasterz rodzin.


Przygotowała Ewa Biedroń z radia RDN Małopolska

Komentarze...