Minister Edukacji w Tarnowie
access_time 2008-01-18 09:31:37
Kilkuset uczestników, w tym m.in. Minister Edukacji Katarzyna Hall, przedstawiciele samorządów lokalnych, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie, spotkało się na zorganizowanej w Tarnowie przez Prezydenta Miasta Tarnowa i firmę Comarch S.A., Prezentacji Systemu Wspomagania i Zarządzania Edukacją „Edunet”. Na program konferencji złożyły się wykłady i prezentacje, nagrodzono również uczniów tarnowskich szkół, laureatów konkursów promujących „Edunet” i społeczeństwo informacyjne.

17 stycznia odbyła się w Tarnowie, zorganizowana przez Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigałę i firmę „Comarch” S.A konferencja poświęcona prezentacji Systemu Wspomagania i Zarządzania Edukacją „Edunet”. Wdrożony w Tarnowie system jest pierwszym tego typu w Polsce.

Gościem spotkania była m.in. Minister Edukacji Katarzyna Hall, w konferencji uczestniczyli również: poseł Urszula Augustyn, przedstawiciele samorządów lokalnych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, a także grupa uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Na program złożyły się: prezentacja Jacka Laskowskiego, dyrektora Studium Pedagogicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego „Rola szkoły w budowaniu społeczeństwa informacyjnego”, wykład „Uczmy się przez całe życie! Alfabetyzacja cyfrowa podstawą gospodarki wiedzy” – Krzysztofa Głomba – Prezesa Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” oraz prezentacja Systemu, współfinansowanego prze Unię Europejską w ramach ZPORR. Prezentację z punktu widzenia użytkownika przedstawiła Dorota Skrzyniarz, zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa, z punktu widzenia wykonawcy system prezentował Oktawiusz Kacza, dyrektor Centrum Produkcji Comarch S.A.

Uczestnicy konferencji wysłuchali również koncertu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, wzbogaconego multimedialną prezentacją, nagrodami i wyróżnieniami uhonorowano także najlepszych uczestników konkursów dla uczniów tarnowskich szkół. Uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w konkursie plastycznym „Komputer i ja w przyszłości”. Dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przygotowano dwa kolejne konkursy - „Szkolna Strona Internetowa” oraz „Grafika komputerowa prezentująca Tarnów lub własną szkołę”.

Najlepsze prace można było obejrzeć podczas konferencji.

Komentarze...