Kronika policyjna z ostatnich dni
access_time 2008-05-30 14:26:42
Przedstawiamy najistotniejsze wydarzenie z ostatnich 3 dni z Tarnowa i regionu. Między innymi o kradzieżach -paliwa i telefonów oraz naiwności starszych osób, która niestety często sporo kosztuje.

Informacja z 28 maja :

W Tarnowie, na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Krasińskiego doszło do wypadku drogowego. Kierująca samochodem m-ki Volkswagen Passat 28 letnia mieszkanka Niedomic jadąc ze swoją 4,5 letnią córką ul. Krasińskiego, wykonując manewr skrętu w lewo w ul. Krakowską, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem 39 letniemu mieszkańcowi Nowej Jastrząbki, który jechał wraz ze swym 15 letnim synem ul. Krakowską w kierunku dworca PKS. W wyniku zderzenia kierujący motorowerem doznał złamania nogi i pozostał w szpitalu na dalsze leczenie.

Informacja z 29 maja:

W godzinach nocnych w miejscowości Ostrusza, w gminie Ciężkowice, nieznani sprawcy dokonali kradzieży paliwa z baków ciągników siodłowych marki Renault i Scania, które zaparkowane były na placu przy jednej z prywatnych posesji. Po siłowym zerwaniu korków wlewu paliwa, ukradli około 500 litrów oleju napędowego o wartości ponad 2300 zł na szkodę właściciela, mieszkańca Ostruszy.

Informacje z 30maja :

Nie mają ostatnio szczęścia amatorzy cudzej własności. Po zatrzymaniu miłośnika złomu, przyszedł czas na amatora cudzych telefonów komórkowych. Policjanci Sekcji Kryminalnej Komisariatu Tarnów Centrum udaremnili przestępczą działalność 21 latka, bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna ten, ze stoiska znajdującego się na terenie jednego z supermarketów przy ul. Błonie, ukradł dwa telefony komórkowe o wartości 2200 zł. Poczekał na moment, aż stoisko zostanie zamknięte, a w pobliżu nie będzie świadków i po uchyleniu gabloty zabrał z niej telefony. Nie cieszył się jednak długo bezkarnością. Praca operacyjna policjantów szybko przyniosła rezultaty - ustalili oni i zatrzymali sprawcę. Odzyskali także skradzione telefony, które złodziej sprzedał przypadkowym osobom, poniżej ich rynkowej wartości. Podczas przesłuchania, przyznał się on także do dwóch włamań do bloku przy ul. Bitwy pod Monte Cassino. W marcu wyłamał skobel drzwi wejściowych do jednej z piwnic i ukradł z niej kilka butelek z winem, które jak wyjaśnił „w samotności skonsumował”. Miesiąc później ponownie wrócił do tego samego bloku i z innej piwnicy ukradł słoiki z domowymi przetworami. Sprawca przyznając się do przestępstw jednocześnie wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze. Dodać należy, że w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, głównie kradzieże.

W Tarnowie przy ul. Jagiellońskiej, ze ściany jednego z budynków dwóch sprawców, po uprzednim zerwaniu haków mocujących, usiłowało dokonać kradzieży kabla internetowego o długości 50 m. Zostali jednak spłoszeni przez właściciela. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci z Komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali sprawców, którymi są 44 letni tarnowianin i jego 49 letni kompan, bez stałego miejsca zameldowania.

W miejscowości Demblin, gmina Wietrzychowice, do prywatnego domu zapukała kobieta, która poprosiła właścicielkę- 81 kobietę, o szklankę wody. W tym czasie do domu wszedł mężczyzna i wykorzystując nieuwagę zajętej kobiety, ukradł z szafy w pokoju gotówkę w kwocie 15 tys. zł oraz złotą biżuterię (łańcuszki, obrączki i pierścionki). Kiedy pokrzywdzona zorientowała się co się stało, sprawcy byli już daleko. Łączna suma strat to 17 tys. zł.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A