Sprawcy uszkodzenia iluminatorów w "Skamieniałym Miasteczku" w Ciężkowicach zatrzymani
access_time 2008-04-29 12:31:29
Sprawcy uszkodzenia iluminatorów świetlnych w „Skamieniałym Miasteczku” w Ciężkowicach zostali wykryci i zatrzymani. O sprawie informowała Policja w kwietniu ubiegłego roku. Nieznani wówczas sprawcy zniszczyli 2 iluminatory świetlne znajdujące się przy skałce z krzyżem na terenie Skamieniałego Miasteczka.

Straty powstałe na szkodę Urzędu Gminy w Ciężkowicach oszacowano na 1200 zł. Sprawcy wpadli przy okazji wykrycia przez ciężkowickich policjantów sprawy włamania do jednego z domków letniskowych na terenie gminy.

Zaczęło się od tego, że początkiem kwietnia Komisariat Policji w Ciężkowicach zawiadomiony został przez mieszkańca Tarnowa o kradzieży z włamaniem do jego domku letniskowego znajdującego się na terenie gminy. Nieznani wówczas sprawcy wyłamali drzwi domku i skradli z wnętrza kosiarkę do trawy, odzież oraz elementy wyposażenia domku. Straty powstałe w wyniku działania sprawców oszacowano na 500 zł.

Działania operacyjne ciężkowickich policjantów pozwoliły na wytypowanie włamywaczy. Okazali się być nimi 15 i 17 latek z Ciężkowic. W toku przesłuchania przyznali się oni do włamania, oraz ujawnili że kradzieży dokonywali stopniowo- początkiem kwietnia, z bratem 17 latka sforsowali drzwi wejściowe i ukradli z domku kosiarkę, a kilka dni później, już w grupie 5 osobowej, wrócili do domku i po wyłamaniu drzwi do dalszych pomieszczeń ukradli kieliszki, szklanki i odzież.

Podczas przesłuchania przyznali się również, że w kwietniu ubiegłego roku na terenie Skamieniałego Miasteczka, w miejscu zwanym „skałka z krzyżem” zniszczyli dwa iluminatory oświetlające krzyż. Iluminatory osadzone były w kamieniu, a oni uderzali w nie drągami dotąd, aż szkło popękało. Zniszczeń dokonali 6 osobową grupą. Czemu postanowili zniszczyć cudze mienie? Według ich relacji miały być to żarty związane z „ psotną nocą”.

Jak ustalono wszyscy sprawcy pochodzą z Ciężkowic , mają od 14 do 18 lat, są uczniami II i III klasy gimnazjum , jeden miejscowego technikum . Nieletni sprawcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym, zaś 17 i 18 letnim wandalom, włamywaczom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A