Słoweńscy skauci w Tarnowie
access_time 2008-04-29 15:37:57
W dniach 28-30 kwietnia na zaproszenie tarnowskich harcerzy goszczą w Tarnowie skauci z Mariboru na Słowenii. Wizyta ta jest pierwszym w tym roku przedsięwzięciem tarnowskiego hufca ZHP im. gen. Józefa Bema o międzynarodowym charakterze. Podczas tej wizyty skauci nie tylko zapoznają się z funkcjonowaniem harcerstwa w Polsce, ale również wykorzystują okazję do zwiedzenia Polski.

- Chcemy aby takie inicjatywy na stałe zagościły do programu pracy hufca. Dzięki temu nasza działalność szkolno- wychowawcza będzie bardziej atrakcyjna dla młodzieży – uważa podharcmistrz Maksym Pękosz, komendant tarnowskiego hufca – Taka wymiana skautowa jest nie tylko okazją do zapoznania się ze światowym ruchem skautowym, ale również ciekawą możliwością nawiązania międzynarodowych przyjaźni i sprawdzenia w praktyce swojej znajomości języków obcych.

Podczas uroczystego spotkania w hufcowej harcówce we wtorkowy wieczór goście ze Słowenii zaprezentują tarnowskim harcerzom swoją organizację oraz kulturę słoweńskich skautów. Na całym świecie do organizacji skautowych należy blisko 40 milionów osób.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A