Unia Tarnów - Fablok Chrzanów 4-0 (relacja, zdjęcia, film)
access_time 2008-04-30 22:08:57
Unia Tarnów rozegrała bardzo dobre spotkanie. Wygrała z Fablokiem Chrzanów 4-0. Dalin Myślenice zremisował na własnym stadionie z Tuchovią 1-1, dzięki czemu „Jaskółki” wracają do gry. Tarnowianie mają 60 punktów i ponownie dogonili Dalin.

fot. Michał Stańczyk Przed rozpoczęciem spotkania wręczono kwiaty Arturowi Wstępnikowi, dla którego był to 550-ty występ w barwach „Jaskółek”. Obrońca Unii debiutował w sezonie 1989/90. Rozdano także kibicom 50 pamiątkowych kalendarzy na rok 2008. Mecz ułożył się znakomicie dla gospodarzy. Bohaterem został Sebastian Hajduk, który miał dzisiaj swój dzień. Już w 3 min. snajper Unii pokonał Zielezińskiego. Cała pierwsza połowa to dominacja miejscowych. Hajdi trafił do bramki jeszcze trzy razy. Po pierwszej odsłonie goście byli już całkowicie rozbici. Mecz bardzo przypominał pojedynek z rundy jesiennej, kiedy Unia pokonała Fablok 5-1. Po przerwie mecz był już bardziej wyrównany. Rozluźnieni gospodarze spokojnie kontrolowali grę, choć nie wiele brakowało, aby stracili gola, piłka jednak trafiła w słupek.

Ogromna radość na trybunach zapanowała, gdy spiker oznajmił wynik z Myślenic. Tuchovia wywalczyła cenny remis, nie tylko dla siebie, ale dla Unii. Bramkę zdobył w 84 min. Jacek Ropski, były zawodnik Unii, pamiętający występy na boiskach 2-ligowych.

Sytuacja w tabeli robi się coraz ciekawsza. Unia i Dalin mają po 60 punktów. W najbliższej kolejce „Jaskółki” otrzymają 3 punkty walkowerem za mecz z wycofaną Wisłą II, Dalin zaś będzie miał bardzo ciężką przeprawę w Gorlicach. Kibice w Tarnowie liczą na piłkarzy zaprzyjaźnionego Glinika i na powrót na fotel lidera. Nadal liczy się także Puszcza Niepołomice.

UNIA TARNÓW - FABLOK CHRZANÓW 4 - 0 (4 - 0)

1-0 Hajduk 3, 2-0 Hajduk 32, 3-0 Hajduk 41, 4-0 Hajduk 44.

Unia: Libera - D. Bartkowski, Wstępnik, Węgrzyn - Ryński (61 Żaba), Pawlak, Ł. Bartkowski (65 Marciniec), D. Popiela, Konieczny (83 Rodak) - Drozdowicz, Hajduk (78 Witek).
Fablok: Zieleziński (33 Gielarowski) - Oczkowski, Grzywa, Szafran (86 Klimkosz) - M. Domurat (77 Kalęba), Czyszczoń, Przepiórka, Wójcik, Broniek, Sandecki (80 Skoczylas) - W. Domurat.

Sędziował: Robert Marciniak z Krakowa.
Żółte kartki: Pawlak, Rodak - Sandecki.
Widzów: 400.


(MP)
film: Detonator
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A