"Blisko boisko" dla mieszkańców
access_time 2008-05-09 14:34:00
Mieszkańcy Tarnowa mogą korzystać z nowego boiska piłkarskiego. Wybudowano go w sąsiedztwie Zespołu Szkół Sportowych (przy ulicy Zbylitowskiej 7). Obiekt o wymiarach 30 na 60 metrów ma sztuczną murawę. Jest dostępny dla wszystkich.

Obiekt powstał w ramach programu „Blisko boisko”, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PZU SA i PZU Życie SA. Inwestycja, oprócz wybudowania samego boiska, obejmowała przebudowę ogrodzenia placu (ma teraz cztery metry wysokości), odwodnienie terenu i jego zdrenowanie, z włączeniem do kanalizacji opadowej, wykonanie schodów od strony szkoły oraz zamontowanie 10 ławek.

Całość, wraz z opracowaniem dokumentacji, kosztowała ponad 860 tysięcy złotych. Blisko 556 tys. zł pochodziło z budżetu Tarnowa. Budowa została dofinansowana przez ministra sportu i turystyki (z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej) – kwotą 100 tysięcy złotych oraz z funduszy prewencyjnych PZU SA i PZU Życie SA – 200 tys. zł.

Jeszcze w tym roku w Tarnowie powstanie kolejny obiekt sportowy ze sztuczną nawierzchnią – kompleks wielofunkcyjny z boiskami do kilku gier zespołowych.

Prezydent Ryszard Ścigała otworzył boisko w szalikach Unii i Tarnovii, klubów, które odniosły największe sukcesy w piłce nożnej. Zaznaczył, że zdecydował się na te dwa, choć tak naprawdę powinien mieć pięć, bo tyle klubów ma swoje drużyny piłkarskie – i wszystkim kibicuje. Życzył uczniom szkoły, która nosi imię Polskich Olimpijczyków, by poszli w ślady swoich patronów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A