Tarnów Mecenasem Polskiej Ekologii
access_time 2008-01-30 08:31:27
25 stycznia w Warszawie odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Podczas gali wręczono m.in. tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii, który w tym roku otrzymało Miasto Tarnów.

25 stycznia 2008 w Warszawie odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody laureatom IX edycji konkursu, wyróżnionym, oraz Przedłużenia Znaku dla podmiotów, które jako laureaci poprzednich edycji wykazali kontynuację działań na rzecz ochrony środowiska.

Po raz drugi przyznano również Europejskie Nagrody Ekologiczne samorządom i przedsiębiorstwom, których działania spełniają wymagania formalno- prawne ustawodawstwa krajowego z zakresy ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju oraz spełniają standardy Unii Europejskiej z tego zakresu.

Podczas gali wręczono również tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii, który w tym roku otrzymało Miasto Tarnów oraz, na wniosek organizacji pozarządowych, Maria Kaczyńska, żona Prezydenta RP, za osobiste zaangażowanie w sprawy ochrony polskiego środowiska naturalnego. W trakcie imprezy nie zabrakło także innego tarnowskiego akcentu - na scenie wystąpił zespół MONK, który po raz kolejny pokazał świetny warsztat wokalny, dowodem na to były gromkie brawa uczestników gali.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A