Edyta Ropek sportowcem roku 2007 w plebiscycie Gazety Krakowskiej
access_time 2008-02-05 13:38:11
W corocznym plebiscycie na sportowca roku regionu Tarnowskiego, bezkonkurencyjnie zwyciężyła zawodniczka MKS Tarnovia, Bergson, Five Ten – Edyta Ropek.

Tarnowianka Edyta Ropek, Bergson, Five Ten, specjalizująca się w dyscyplinie wspinania sportowego w konkurencji wspinania na czas, zwyciężyła organizowany przez Gazetę Krakowską – Polska oraz Zakłady Azotowe S.A., coroczny plebiscyt na sportowca roku regionu Tarnowskiego. Drugie miejsce zajął żużlowiec Janusz Kołodziej, trzeci był jego kolega z toru Tomasz Gollob. Spośród wszystkich Tarnowskich sportowców Edyta odniosła największe sukcesy sportowe w ubiegłym roku. Na czele z złotym medalem w historycznej, pierwszej w Polsce edycji Pucharu Świata we wspinaniu sportowym, rozegranej w hali Tarnowskiego TOSiRu; brązowym medalem Pucharu Świata zdobytym we Włoskim Val di Daone oraz najważniejszym sukcesem Edyty – Wicemistrzostwem Świata 2007, nie wspominając o zdobyciu dwóch Mistrzostw Polski 2007: we wspinaniu na czas i bouldering. Edyta nie kryła zaskoczenia zwycięstwem, jak sama powiedziała podczas odbierania nagrody: „Jestem w szoku, nie spodziewałam się …”

Przy okazji odbierania nagrody złożyła podziękowania kibicom wspinania sportowego oraz tym, którzy ją wspierają w dążeniu do osiągnięcia dobrego wyniku sportowego: „Składam serdeczne podziękowania Wszystkim Sympatykom wspinania sportowego, którzy oddali na mnie swoje głosy w plebiscycie na sportowca roku. To dla mnie ogromne wyróżnienie i radość. To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie tak wybitnych sportowców z różnych dyscyplin sportu. Dziękuję Prezydentowi Miasta Tarnowa, a także Polskiemu Związkowi Alpinizmu, moim sponsorom firmie Bergson i Five Ten za wsparcie finansowe moich startów. Dzięki tej pomocy moje marzenia mogły się spełnić. Dziękuję moim trenerom, bez których pomocy i ciężkiej pracy, nie było by moich sukcesów.

W plebiscycie na sportowca roku decydujący głos mają czytelnicy Gazety Krakowskiej, którzy przez cały styczeń mogli oddawać swoje głosy, wysyłając kupony z swoimi propozycjami, do redakcji. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Edyta od początku do końca prowadziła w tej klasyfikacji. W sumie oddano około 4 tysięcy ważnych głosów.

Regulamin plebiscytu można zobaczyć TUTAJ


Foto:Arkadiusz Kamiński

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A