Srebrny medal w boksie dla tarnowianina
access_time 2009-03-09 14:00:59
Tarnowianin Dariusz Sęk zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie w Pniewach. Jest to pierwszy srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów zdobyty przez tarnowskiego pięściarza.

Tegoroczne mistrzostwa miały wyjatkowo liczną obsadę, 159 zawodników z 43 klubów, do tego jeszcze najliczniej obsadzona była kategoria, w której startowal Darek (75kg), aż 26 zawodników.

Srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów jest pierwszym takim sukcesem dla boksera z Tarnowa. Mimo to jest pewien niedosyt, Dariusz Sęk przegrał w finale z zawodnikiem, z którym zawsze wygrywał. Niestety tym razem sędziowie byli bardziej łaskawi dla zawodnika Hetmana Bialystok. Jeszcze dwa tygodnie temu Darek wygrał z Robertem Świerzbinskim podczas gali boksu zawodowego w Łomiankach.

Wyniki walk Dariusza Sęka z poszczególnych dni mistrzostw:

04.03.2009 - Sęk Dariusz (PM Tarnów) - Woźnicki Piotr (Start Włocławek) 22:4
05.03.2009 - Sęk Dariusz (PM Tarnów) - Jarmusz Adam (ZKB Zgorzelec) 33:7
06.03.2009 - Sęk Dariusz (PM Tarnów) - Dąbrowski Norbert (Gwardia W-wa) 22:10
07.03.2009 - Sęk Dariusz (PM Tarnów) - Piotr Poniedziałek (Team Jawor Jaworzno) 24:1
08.03.2009 - Robert Świerzbinski (Hetman Bialystok) - Dariusz Sęk 18:13

Info: Grzegorz Rutkowski