„O Krasnoludkach i sierotce Marysi" w MCK - Rozwiązanie konkursu!
access_time 2009-03-20 19:15:02
Bardzo dobrze wyreżyserowana i ze świetną oprawą muzyczną - opowieść "O krasnoludkach i sierotce Marysi" w wykonaniu Teatru Lalek Rabcio. Historia opowiadana przez Konopnicką i Teatr Rabcio to zetknięcie świata realnego z przedstawicielami magicznej krainy. Klasyka gatunku, czytana przez wiele pokoleń tym razem na scenie Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie.Rozwiązanie konkursu - dwa dwuosobowe zaproszenia rozlosowane!

Krasnoludki pomagają ludziom, biednemu chłopu Skrobkowi i sierotce Marysi. Na fabułę składa się kilka wątków. Pierwszy to pobyt krasnoludków w świecie ludzi. Drugi - dzieje sierotki Marysi, szukającej zagubionych gąsek. Trzecia wreszcie to przypadki Koszałka-Opałka. Wśród bohaterów spektaklu dzieci zobaczą na scenie między innymi zadziornego Podziomka, leniwego Biedronka czy wszystkim znanego królewskiego kronikarza krasnoludków Koszałka Opałka. Obok nich znajdą się tam również sprytny Lis Sadełko czy Królowa Tara.

"A zima tamtego roku była sroga i długa .Posłał więc król Błystek kronikarza Koszałka Opałkę, aby o wiośnie zasięgnął języka. Miał Koszałek przygód niemało, a najgorsze w skutkach okazało się spotkanie z Lisem Sadełko, rzekomym naukowcem i kolegą po fachu Koszałka. Skutki tego spotkania najboleśniej odczuła Sierotka Marysia. Na szczęście dzięki Krasnoludkom, których do Głodowej Wólki wozem przywiózł..." Co działo się dalej" Przyjdźcie i zobaczcie sami.

Teatr Młodego Widza MCK

Reżyser: Arkadiusz Klucznik

Scenograf: Bronisław Trytko

Obsada: Piotr Serafin, Krystyna Kois, Katarzyna Bała, Katarzyna Pędzimiąż, Anna Kraśnicka, Cezary Skrocki

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie 22 marca 2009 r. (niedziela) godz. 11.00
Duża Scena MCK

Bilety w cenie 15 zł, do nabycia w kasie MCK, tel. 014 6334 621Rozwiązanie konkursu!

Wśród nadesłanych zgłoszeń rozlosowaliśmy dwie osoby, które otrzymują dwuosobowe zaproszenie:

-Tomasz Draganik,
-Anna Florek - Płaczek.

Bilety można odebrać w kasie Mościckiego Centrum Kultury, osoby które zwyciężyły otrzymają dodatowo maila ze szczegółami.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie! Zapraszamy wszystkich na przedstawienie!


www.mck.tarnow.pl

Komentarze...