Ewa Bem w Tarnowie
access_time 2009-03-20 11:29:34
21 marca, w ramach obchodów Roku gen. Józefa Bema, w Tarnowskim Teatrze im. L .Solskiego, o godzinie 19.30 odbędzie się koncert Ewy Bem.

Ta niekwestionowana pierwsza dama polskiego jazzu karierę artystyczną rozpoczęła w 1969 roku w klubie „Stodoła” w młodzieżowym bluesowym zespole. Jako solistka zadebiutowała w 1970 roku w kwartecie Zbigniewa Seiferta. Wkrótce razem z Aleksandrem Bemem i Andrzejem Ibką stworzyła zespół „Bemibek”, z którym w 1971 roku wystąpiła na festiwalu Jazz Jamboree '71.

Ewa Bem współpracowała z czołówką polskich muzyków jazzowych, m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem oraz z czołowymi polskimi orkiestrami. Współpracowała też z gitarzystą Janem Borysewiczem i śpiewaczką operową Małgorzatą Walewską.

Artystka koncertowała w kraju i zagranicą, zdobyła wiele nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach i festiwalach. Jest laureatką Nagród „Fryderyki” w 2001 roku.

Najnowsza płyta Artystki, „Kakadu” wydana w roku 2007 utrzymana jest w klimacie lat 70-tych, dużo jest na niej brzmień z okresu Bemibek.. Znalazło się na niej 13 smooth jazzowych kompozycji autorstwa Joachima Mencla, doskonałego krakowskiego kompozytora i aranżera. Autorką wszystkich tekstów jest, debiutująca w tej roli Ewa Bem.

Bilety na koncert, w cenie 25 złotych, do nabycia w kasie Tarnowskiego Teatru.

Serdecznie zapraszamy.


Info: Organizatorzy

Komentarze...