III Tarnowski Dzień "NIE DLA KORUPCJI"
access_time 2009-03-18 16:29:54
W ubiegłą sobotę Młodzieżowe Centrum Samorządności działające w tarnowskim Pałacu Młodzieży, w ramach ogólnopolskiej akcji "Nie Daje Nie Biorę Łapówek", która została zainicjowana w Warszawie przez stowarzyszenie NORMALNE PAŃSTWO, zorganizowało III Tarnowski Dzień NIE DLA KORUPCJI.

Inspiracją do kolejnej realizacji Tarnowskiego Dnia NIE DLA KORUPCJI! jest potrzeba zwrócenia uwagi na problem narastającego w Polsce zjawiska korupcji, która występuje na dużą skalę w życiu codziennym całego społeczeństwa. Dlatego wolontariusze MCS postanowili uświadamiać ludzi, że korupcja to nie tylko problem wielkiego biznesu i polityków ale dotyczy każdego, który wręcza choćby najmniejszą łapówkę. Taka „mała korupcja” to też patologia która nakręca spiralę dalszych nieuczciwych praktyk.

Cieszymy się, że przy sprzyjającej pogodzie i dużej życzliwości mieszkańców Tarnowa, udało się III Tarnowski Dzień Nie dla Korupcji sprawnie zorganizować. Rozdaliśmy prawie 2500 okolicznościowych naklejek oraz 300 szt. raportu ”Czy można budować bez korupcji”, który został opracowany przez Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju.

W czasie happeningu który był realizowany w godz.11.00 - 13.00, wielu tarnowian mocno podkreślało że korupcja jest naganna i trzeba z tym negatywnym zjawiskiem na wszelkie sposoby walczyć. Poprzez naszą akcję NIE DLA KORUPCJI ! - pokazaliśmy także, że osób które nie akceptują takich praktyk jest więcej niż się wydaje, że „nie wszyscy to robią”.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i bezinteresowną pomoc przy realizacji III Tarnowskiego Dnia NIE DLA KORUPCJI ! jakie udzieliły nam : Firma reklamowa APGRAFIX, Drukarnia Cyfrowa - Tadeusz Filipów, UPS, oraz P. Marta Klimek – Rudny, Jerzy Mach , Wojciech Brajowski oraz Andrzej Maziarz.

Info: Opiekun – Koordynator Młodzieżowego Centrum Samorządności PM, mgr Stanisław Olszówka
Zdjęcia: Jolanta Jasielec

Komentarze...