Przegląd prasy
access_time 2009-03-18 19:22:14
Dzisiejszy przegląd prasy lokalnej - o czym pisze Temi, Gazeta Krakowska oraz Dziennik Polski.


Lokalnie

Gazeta Krakowska 18.03.2009

W Krakowskiej przeczytamy o kolejnych szczegółach dotyczących sporu między Tarnowem a Księciem Pawłem Sanguszko. Teraz strona tarnowska zastanawia się na prawomocnością testamentu Księcia Romana Sanguszki. Prezydent Ryszard Ścigała zarzeka się, że pozwów nie wycofa oraz nie zamierza skorzystać z ofert kupna ruin zamku na Górze Św. Marcina.
W dodatku lokalym znajdziemy również informacje na temat możliwych meczy Wisły Kraków rozgrywanych w Tarnowie. Jak pisze Krakowska szefowie Wisły zapowiedzieli rozmowy z władzami naszego miasta. Na przygotowania do spełenienia norm przez tarnowski stadion potrzebna by była kwota ok. 5 mln zł.

Dziennik Polski 18.03.2009

Tarnowianie dalej emigrują - pisze Dziennik. Oficjalne dane mówią o 6 tyś. osób, które wyjechały za granicę w ciągu ostatnich dwóch lat. Anglia, Irlandia, Austria i Niemcy to kraje, gdzie udało się najwięcej mieszkańców miasta.
W kolumnie sportowej tarnowskiego dodatku do gazety znajdziemy artykuł poświęcony tarnowskiej koszykówce. Trzy dni w Tarnowie trwał pierwszy turniej Regionu Wschód kadetów. Tarnowska drużyna kadetów Unii OKNOTAR Tarnów wygrała trzy z czterech rozegranych spotkań.


TEMI 18.03.2009

Azoty odnotowały większe zyski w ubiegłym roku niż w roku 2007 - nawet mimo obecnego już przez dłuższy okres kryzysu ekonomicznego na świecie. Wynik finansowy jest lepszy o 17 milionów złotych.
"Agresywny uczeń, zagrożony nauczyciel?" - autorka artykułu analizuje, jak wygląda sprawa agresji młodych w tarnowskich placówkach oświatowych. Coraz częsciej są rejestrowane przypadku agresywnego zachowania młodzieży, zaczynające się już niejednokrotnie w szkołach podstawowych. Uczniowie obrzucają wyzwiskami nauczycieli, kolegów, wymuszają pieniądze i terroryzują swoich kolegów ze szkoły. Jak czytamy, od 2007 nauczyciele posiadają status funkcjonariusza publicznego - mają oni obowiązek zgłaszania policji o wszelkich przejawach agresji i przemocy wśród uczniów.
Temi informuje także o zmianach w sieci tarnówskich szkół - w przyszłym roku w naszym mieście znikną dwie szkoły publiczne, pojawią się nowe szkoły prywatne. Zlikwidowana zostanie SP nr 7, aby następnie zostać przekształconą w 3 nowe niepubliczne i niepłatne placówki. Zlikwidowane ma być również Gimnazjum nr 3 przy al. Solidarności.

Komentarze...