Most w Wał Rudzie czeka gruntowny remont
access_time 2009-03-19 15:44:14
Mostem w Wał Rudzie (gmina Radłów) w powiecie tarnowskim już wkrótce będą mogły przejechać cięższe samochody. Przeprawę w najbliższych tygodniach czeka bowiem gruntowany remont, który będzie kosztował 1 mln zł. Samorząd zdobył 750 tys. zł z rezerwy finansowej Ministra Infrastruktury, 250 tys. zł dołoży z własnego budżetu.

Przejazd przez most odbywa się teraz tylko jedną stroną. Przez kilka miesięcy przejeżdżały tamtędy samochody, gdyż kierowcy omijali popularną „czwórkę” w czasie jej remontu. Swoje zrobiły także ciężarówki jeżdżące z pobliskich żwirowni – most musiano częściowo zamknąć.

Zauważono na nim niewielkie pęknięcia, dlatego byliśmy zmuszeni podjąć taką decyzję – podkreśla wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. Dodaje, że w najbliższych miesiącach most przejdzie gruntowny remont. Po jego zakończeniu podniesiony zostanie m.in. tonaż. – Całość w przyszłym roku ma dopełnić rondo, które zbudowane zostanie na drodze wojewódzkiej nr 964, która w tym miejscu łączy się z naszą drogą powiatową – mówi M. Banach.

Powiat tarnowski ogłosi już niedługo przetarg na remont mostu w Wał Rudzie. Zdaniem wicestarosty tarnowskiego prace remontowe mają się zakończyć w połowie 2009 roku.

Na zdjęciach: most w Wal Rudzie czeka już na gruntowny remont.


Info: Starostwo Powiatowe

Komentarze...