Przegląd prasy
access_time 2009-03-20 10:28:56
Przegląd dzisiejszej prasy lokalnej - o czym przeczytamy w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim.


Lokalnie

Gazeta Krakowska 20.03.2009

W dzisiejszym lokalnym dodatku do Gazety Krakowskiej czytamy o jakości tarnowskiego powietrza. Okazuje się, że jest ono bardzo czyste w porównaniu np. z Nowym Sączem lub Krakowem. Jak pisze Krakowska Zakładay Azotowe i inne przedsiębiorstwa nie szkodzą już tak powietrzu, którym na codzień oddychamy, szczególnie czyste powietrze mamy wiosną i latą.
W Krakowskiej znajdziemy porównanie cen wybranych produktów z tarnowskich marketów oraz ostatnie oferty pracy z tarnowskiego Urzędu Pracy - to kilka informacji, które mają być przydatne w przezwyciężeniu "kryzysu".
W dalszym ciągu poruszana jest sprawa tego, czy Wisła Kraków zagra jakiekolwiek mecze na stadionie tarnowskiej Unii? Po wizycie szefów klubu w tarnowskich magistracie podobno "obie strony są zainteresowane współpracą", jednak jak pisze gazeta, władze krakowskiego klubu bardziej wydają się być zainteresowane ofertą z Sosnowca lub Hutnika Kraków.
W dzisiejszym wydaniu znjadziemy także obszerny wywiad z Marcinem Kwaśnym, tarnowskim aktorem, znanym m.in. z filmu "Rezerwat".

Dziennik Polski 20.03.2009

W dzisiejszym Dzienniku Polskim - wybory do Parlamentu Europejskiego już w czerwcu, trwa przepychanka na listach wyborczych regionu. Na listach pewne miejsce ma Urszula Gacek, o start ubiegał się również Robert Wardzała, lecz nie uzyskał poparcia podczas konwencji wojewódzkiej w Krakowie.
25 lutego minęła szósta rocznica śmierci Anny Knapik - z tej okazji radni powiatu chcą uczcić pamięć zasłużonej dla tarnowskiej kultury i nazwać imieniem Anny Knapik salę koncertową w Kąśnej Dolnej. Jak pisze Dziennik, decyzja ma być podjęta przez radnych na sesji w dniu 31 marca.
W dodatku "Nasz Tarnów" po raz kolejny poruszana jest sprawa tarnowskiego sklepu z "dopalaczami" i wg niektórych jego agresywnej reklamy. Państwowa Inspekcja Handlowa już raz ukarała właścicieli sklepu, jednak funkcjonuje on nadal. Jak na razie wystarczy, że produkty mają odpowiednie oznakowania i instrukcje w jęz. polskim - prawo nie zabrania jeszcze sprzedaży "dopalaczy".

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A