Jak przywitać wiosnę?
access_time 2009-03-23 08:56:10
Jak przywitać wiosnę, gdy wiosny za oknem nie widać? Z pewnością nikt tak hucznie i radośnie tego nie zrobił, jak uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego przy ul. Romanowicza w Tarnowie.

O wagarach w pierwszy dzień wiosny nie było tutaj mowy, ale o dobrej zabawie i oderwaniu się od codziennych zajęć - z pewnością tak. Wychowawcy zadbali o to, by uczniowie mogli poczuć w ten dzień oddech wiosny, poprzez zorganizowanie dla nich ciekawie zaaranżowanych atrakcji w formie happeningu.

Klasy mogły zmierzyć się w malowaniu wiosny, przebieraniu w stroje z motywami wiosennymi, a przede wszystkim tworzeniu marzanny - symbolu odchodzącej zimy. Najlepsze prace zostały wyróżnione dyplomami oraz maskotkami, natomiast każdy z uczestników otrzymał tego dnia cukierki oraz opaskę odblaskową na nadgarstek od tarnowskiej policji, by chroniła uczniów w czasie niepogody w powrocie do domu.

Powitanie wiosny nie jest pierwszą imprezą w Szkole im. E. Gierat w tym roku. Uczniowie mieli okazję wystąpić już w Jasełkach i Konkursie Kolęd organizowanym w drugiej połowie stycznia.


Zdjęcia i info: Marcin Głuszek

Komentarze...