Tarnowska pamiątka wyróżniona
access_time 2008-02-29 12:19:46
Tarnowska artystka Dorota Pacanowska uzyskała wyróżnienie w kategorii „Dzieła artystyczne z lokalnym motywem” w konkursie „Turystyczna pamiątka z regionu” organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną. Wyróżniono ażurowe jajo z herbem Tarnowa. Wyróżniona pamiątka została zgłoszona do konkursu przez Urząd Miasta Tarnowa.

Ażurowe jajo z herbem Tarnowa autorstwa Doroty Pacanowskiej zostało wyróżnione w piątej edycji konkursu „Pamiątka turystyczna z regionu” organizowanego przez Polska Organizację Turystyczną. Tarnowska pamiątka wykonana jest ręcznie z wydmuszki jajka gęsiego przez wywiercenie otworów w skorupce. W nietuzinkowy sposób promuje ono miasto, jego historię oraz twórców.

Jako pamiątka z Tarnowa ażurowe jajko cieszyło się dużym zainteresowaniem również na Targach Turystycznych w Warszawie w roku ubiegłym, będzie również prezentowane na wybranych imprezach targowych w kraju i za granica w roku bieżącym. W styczniu prezentowano je w programie telewizyjnym Dzień dobry w sobotę w TVP 1. Wyróżniona pamiątka została zgłoszona do konkursu przez Urząd Miasta Tarnowa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A